Клумби з каменю своїми руками. Фото клумби з цегли для оформлення саду

Оригінальний квітник з каменів або цеглин: : фото та ідеї для оформлення саду


Як зробити клумби з каменю своїми руками. Фото клумби з цегли та інших матеріалів - фото.

 

Клумби з каменю своїми руками. Фото клумби з цегли для оформлення саду

 

Займаючись сільським господарством, вирощуючи овочі на своєму городі чи дачі, можна урізноманітнити оформлення грядок. Втілити деякі цікаві задумки, поекспериментувати і знайти щось до душі. На городі, крім овочів, садять квіти в якості прикраси.

Як відомо, квіти оформляються в клумби, що відрізняються оригінальністю і гармонією. З овочів також можна сформувати грядку-клумбу, додавши за бажанням улюблені квіти. Якщо є бажання прикрасити свій город — варто лише підключити уяву і зайнятися створенням задуманого. Головне дозволити свободу думок, не обмежуватися рамками, творити. Наприклад, кругла грядка-клумба. У центрі можна помістити кабачки, далі — капусту, потім — огірки, салат, петрушку, кріп. Кожен придумає щось своє в залежності від особистого смаку і пристрастей до овочів.

Комбіновані клумби відкривають не тільки широкі можливості оформлення, а й організовують захист овочів від шкідників і створюють сприятливі умови для їх росту. Чимала кількість прикладів наведено в доказ користі такого симбіозу.

Бажання прикрасити і виділити свій двір властиво будь-якій людині. І якщо в умовах типової міської забудови зробити це складно, то в приватному будинку і, особливо, на дачі все обмежується лише фантазією і фінансовими можливостями власника ділянки. А що може бути простіше, ніж прикрасити її квітами і зеленими насадженнями? Тим більше що можна зробити клумби з каменю своїми руками. Фото клумби з цегли стануть незамінними помічниками в оформленні свого саду.

Як зробити клумби з каменів для квітів: фото-приклади, матеріали, види клумб

Великою перевагою клумб з каменю і цегли є їх відносна доступність. Окремі види матеріалів, як правило, відрізняються невисокою вартістю, а більшу частину робіт можна здійснити самостійно. І при цьому клумба з кірпіча або каменю стане яскравим акцентом в дизайні саду, гармонійно вписавшись в будь-який стиль.

Клумби з каменів для квітів - опис з фото.

Різноманітні камені і рослини створюють відчуття непідробної природної краси у дворі

Природний камінь довговічний, екологічно чистий, стійкий до впливу хімікатів і надзвичайно естетичний. Він не боїться перепадів температур, що розкриває великі можливості для його застосування в дизайні саду. Однак серйозним недоліком часто є його висока вартість.

Матеріали для оформлення клумб камінням

Для клумби можна використовувати найрізноманітніші матеріали:

 • вапняк;
 • туф;
 • піщаник;
 • сланець;
Оформлення клумб камінням - опис з фото.

Види каменів, які застосовують для створення і оформлення клумб

 • граніт;
 • кварцит;
 • базальт;
 • гальку.

Вапняк має приємне природне забарвлення світло-сірого, білого, жовтувато-кремового, блакитного, рожевого відтінків, що дозволяє створювати цікаві садові композиції. Через свою пористу структуру матеріал не захищений від агресивного впливу води і вітру, але тріщини що утворюються часто заповнюють ґрунтом і використовують для посадки різних рослин (насамперед ґрунтопокривних і мохів).

Клумба з каменів в саду - фото.

Цікава ідея клумби з використанням вулканічного туфу і хвойних рослин

Величезною кількістю відтінків (білого, червоного, фіолетового, рожевого, оранжевого, сірого, коричневого, чорного), високою міцністю і, разом з тим дивовижною легкістю в обробці відрізняється вулканічний туф — один з різновидів вапняку. Найчастіше його використовують для штучних терас або клумб поблизу водойм.

Пориста структура властива і пісковику. Він добре пропускає повітря і вологу, але досить швидко втрачає первинний вигляд і руйнується. Проте його широко використовують в садовому дизайні завдяки великій різноманітності відтінків (від сірого до червоного і пісочного) і красивої структури. Особливо ефектно виглядають бутові камені і валуни.

Клумби для квітів: фото ідеї оформлення своїми руками.

Кам’яна клумба відмінно вписується в природний ландшафт

При оформленні клумб часто використовують сланець. Відмінною особливістю даного мінералу є його своєрідна шарувата структура і властивість розділятися на окремі пластини. Огородження для клумб з нього можуть прослужити десятиліттями, зберігаючи при цьому свій початковий вигляд і характерний блиск.

Незважаючи на високу вартість, сланець користується величезною популярністю серед ландшафтних дизайнерів. Він дуже пластичний, абсолютно водонепроникний, не боїться ні грибків, ні хімікатів, ні перепадів температур. Як правило, сланець (особливо глибняк) застосовується для виготовлення піднятих клумб.

Читайте також: Квітник на дачу своїми руками

Граніт не боїться ні вологи, ні морозу, служить десятки років і відрізняється вражаючою красою. До його недоліків можна віднести дуже високу вартість і властивість окислювати ґрунт. Останнє доводиться враховувати при підборі рослин, в результаті сфера застосування каменю досить обмежена.

Незвичайна клумба для квітів своїми руками.

Незвичайна клумба з використанням вазона для квітів

Кварцит відбиває світло, через це його поверхня блищить і переливається на сонці. Багата палітра дозволяє широко застосовувати мінерал в ландшафтному дизайні. Міцний базальт часто використовують для зміцнення схилів і створення штучних терас.

Широко застосовується в оформленні саду галька. Незвичайний зовнішній вигляд, великий вибір відтінків і невисока вартість дозволяють не просто захистити квітник, але і зробити його справжнім витвором мистецтва. Найчастіше гальку використовують для створення контуру клумби. Для додання міцності конструкції матеріал зазвичай викладають на розчин цементу.

Красива клумба з тюльпанами - опис з фото.

Красива клумба з тюльпанами оформлена цегляним бордюром

Види клумб з каменю в дизайні саду

Існує безліч видів клумб з каменів. Фото в інтернеті і спеціалізованій літературі дають детальний опис і цікаві ідеї щодо облаштування кожного з них, будь то:

 

 

 • звичайна клумба;
 • піднесена клумба;
 • габіон;
 • рокарій;
 • альпійська гірка;
 • терасований схил;
 • японський сад каменів;
 • арабеск.
Клумба округлої форми для саду.

Клумба округлої форми, красиво обрамляє дерево

Звичайна клумба являє собою невелику за розміром огороджену бордюром ділянку землі, як правило, чіткої геометричної форми (круглої, квадратної, прямокутної, овальної). Сам бордюр можна викласти з каменів в один або кілька шарів.

Піднесена клумба не тільки є яскравим і стильним акцентом в дизайні саду, але і виконує цілком практичні завдання. Така конструкція дозволяє вирощувати квіти на ділянках з бідним ґрунтом, а також істотно збільшувати корисну площу на маленьких ділянках (особливо це стосується багатоярусних піднятих клумб).

Клумби з каменю: спорудження та оформлення.

Підняту клумбу можна використовувати для зонування місця відпочинку

Доглядати за рослинами на піднятій клумбі легше, оскільки вона захищена від бур’янів і багатьох шкідників, а через висоту всієї конструкції немає необхідності нахилятися, щоб дотягнутися до рослин. На піднятій клумбі легше створити сприятливі умови для квітів і чагарників зі специфічними вимогами до ґрунту, наприклад, для гортензій і хвойніків, які ростуть виключно на кислих ґрунтах.

Важливо! У такій клумбі є свої недоліки. Вона являє собою капітальну споруду, яка потребує фінансових витрат і грамотного планування. Ґрунт в ній пересихає швидше, але і цю проблему можна вирішити за рахунок установки системи крапельного поливу.

Клумби з декоративного каменю.

Габіон конструюють з металевої сітки, заповнюючи її галькою або бутовим каменем

Оригінальним рішенням для дачної ділянки стане установка габіонів — клумб із сітки і каменів. Така особливість конструкції дозволяє надати квітковій клумбі будь-яку форму. Габіони екологічні, міцні, забезпечують відмінний дренаж ґрунту і не вимагають великих грошових витрат. При певному досвіді їх цілком можна спорудити самостійно.

Рокарій, або кам’яниста гірка, являє собою групу живописно розкиданих на невеликій ділянці великих каменів різного розміру, але однієї породи (найчастіше, сланцю або вапняку). Це робиться, щоб імітувати гірський луг. Великі камені для клумби вкопують у землю в ґрунт для більшої стійкості, а поруч розсипають дрібну гальку. На цьому тлі ідеально виглядають низькорослі чагарники і сланкі рослини (верес, ялівець, карликова ялина, туя, очиток, міскантус).

Клумби з каменю і сітки.

Як дренаж для рокарія часто використовується гравій

З рокарієм часто плутають альпійську гірку. Рокарій розташовується на площині, а альпійська гірка — це складна багатоступенева конструкція, в центрі якої зазвичай встановлюють великий валун, а навколо каміння меншого розміру, на які і висаджують різні гірські (або схожі на них) рослини з добре розвиненою кореневою системою.

Террасований схил зводять зі стінок різної форми і висоти, виконаних з колотого каменю (кварцу, граніту, базальту) іноді з додаванням пісковика або вапняку.

Фото клумби з цегли.

Террасований схил, що складається з різних видів насаджень

Японський сад каменів складається з округлих, часто порослих мохом валунів, розташованих на відстані один від одного. Його особливістю є переважання каменів — валунів і гальки. Рослини висаджуються, але в дуже невеликій кількості.

Арабеск являє собою квітник незвичайної форми (у вигляді тварини чи комахи, частіше метелики) зі строгими симетричними посадками з невисоких килимових рослин.

Як зробити клумбу з каміння.

Японський сад виглядає строго і витончено завдяки переважній більшості каменів

Створення клумби з каменів своїми руками. Фото клумби з цегли

Докладні фото- і відео-інструкції про те, як зробити клумбу з каменю своїми руками (а також з цегли і інших підручних засобів) можна знайти в інтернеті. Вони специфічні для кожного типу матеріалу, виду клумби, умов і рельєфу ділянки. Однак існують і загальні правила закладки квітника, які також необхідно дотримуватися.

Як зробити клумбу з каменів своїми руками

Перш за все, необхідно враховувати ступінь освітленості, а також рівень вологості. І, вже виходячи з цього, вибирати не тільки сорти рослин, а й тип клумби. Наприклад, при високому заляганні ґрунтових вод або регулярному застої води на ділянці варто відмовитися від звичайних клумб і віддати перевагу піднесеним клумби або Габіони.

Як зробити клумбу з каменів своїми руками - опис з фото.

Дві кам’яні клумби з квітами обрамляють садові сходи

Важливо також місце розташування клумби. Ні в якому разі квітник не повинен перешкоджати вільному переміщенню по ділянці або поливу рослин. Від цього також залежить вид клумби. Так, габіони найкраще виглядають уздовж стін і біля огорожі. Альпійську гірку найдоречніше розташувати на невеликому схилі, як і арабеск, оскільки перепад висоти дозволить добре розглянути химерний орнамент. А посеред городу варто розташувати підняту клумбу.

Корисна порада! Перед початком всіх робіт необхідно намалювати ескіз майбутнього квітника, зробити розмітку на ділянці, розрахувати потрібну кількість матеріалів, обережно зняти верхній шар землі і відокремити його від нижніх шарів.

Клумби з каміння для саду - опис з фото.

Невеликий бордюр, викладений з каміння, відокремлює ділянку з насадженнями

Найпростіший варіант — звичайна клумба з бордюром. Для цього по периметру клумби викопують траншею, заповнюють її щебенем і зверху встановлюють більші камені, трохи вдавлюючи їх в ґрунт.

Для закладки піднятої клумби потрібен фундамент. Для цього необхідно вирити траншею глибиною до 25 см, викласти її бруківкою або галькою і утрамбувати. За допомогою цементного розчину викладаються зовнішні стінки клумби, при цьому розташовувати їх необхідно з невеликим нахилом всередину і дуже щільно один до одного. Зверху викладаються найрівніші камені, а щілини заповнюють цементом або невеликим камінням. Після закінчення всіх робіт можна засипати дренажний шар, потім родючим ґрунтом, дати йому осісти, а після вже висадити рослини.

Квіткова клумба, огороджена цегляним муром - опис з фото.

Квіткова клумба, огороджена цегляним муром, стане гарним доповненням двору в приватному будинку

Для рокарія можна використовувати рівну ділянку, а можна зробити невеликий штучний схил. Особливу увагу варто приділити камінню — і валуни, і галька повинні добре поєднуватися один з одним.

Для альпінарію також потрібен схил. Попередньо треба зняти верхній родючий шар ґрунту, утрамбувати ґрунт, укласти дренаж і присипати його родючим ґрунтом. Закладку каменів варто здійснити восени, щоб опади і негода дали їм просісти. Так альпійська гірка матиме максимально природний вигляд. Важливо залишити в стиках каменів земляні кишені, в які пізніше будуть висаджені рослини.

Схема альпійської гірки - фото.

Схема альпійської гірки

Габіони можна встановлювати самостійно. Найпростіший варіант — квадратний або прямокутний габіон, для якого можна використовувати готові полотна з антикорозійної дротяної сітки.

Клумби з цегли своїми руками: фото-приклади кращих ідей і поради з будівництва

Незважаючи на свою простоту і невибагливість клумби з цегли мають і безперечні переваги. Такі клумби не вимагають серйозних витрат, так як для їх закладки можна використовувати матеріал, що залишився від ремонту або будівництва дачного будинку або госпбудівель. В даному випадку це навіть перевага, будинок і квітник виконані з одного і того ж матеріалу будуть гармонійно виглядати на ділянці. Тим більше що для клумб можна використовувати навіть уламки цегли або те, що залишилося після знесення будівлі.

Клумба з каменю власноруч.

Хвилеподібна кам’яна конструкція з зеленими насадженнями

Робота над подібною клумбою під силу навіть недосвідченому будівельнику, адже знадобиться тільки цегла, пісок гравій (або щебінь), цементний розчин, мотузка і пара кілочок. Як і при будівництві клумби з каменю попередньо необхідно вибрати відповідне місце, намалювати ескіз, розмітити ділянку, зняти родючий ґрунт і викопати неглибоку траншею.

Читайте також: Каталог багаторічних квітів для дачі

Траншея заповнюється піском, утрамбовується, потім шаром гравію або щебеню (він послужить і дренажем). Його теж добре утрамбовують. Після цього йде шар цегли.

Звичайна клумба з камінням і декількома видами рослин - фото.

Звичайна клумба з камінням і декількома видами рослин

Корисна порада! Можна не скріплювати цементом перші два ряди цегли. Це забезпечить нормальний стік води і вбереже рослини від загнивання коренів.

Зустрічається і інший спосіб побудувати клумбу з цегли (фото в інтернеті часто його описують). Замість подушки з піску, дно траншеї по периметру квітника заливається 5-сантиметровим шаром бетону. Після його затвердіння укладають за допомогою цементного розчину цеглу, причому перший шар цегли укладають нижче рівня землі, а в нижньому шарі, також скріпленому розчином, залишають зазори для стоку води. Необхідно перевіряти обережність кладки рівнем. Стінки клумби, як і в випадку з каменем рекомендується трохи нахилити всередину. Після закладки стін клумби її залишають на кілька днів, щоб розчин схопився.

Клумба з цегляним бордюром - фото.

Клумба з цегляним бордюром прикрашає двір

Не варто поспішати з посадкою квітів відразу після закладки ґрунту. Землю треба пролити і залишити днів на 10, щоб вона гарненько осіла. І тільки після цього можна приступати до посадки рослин.

Ці прості рекомендації дозволять не тільки без праці прикрасити дачну ділянку, але і створити оптимальні умови для здорового і повноцінного росту квітів і зелених насаджень на багато років.

Відео: Які рослини підходять для альпійської гірки

Роблячи свою дачну клумбу, приділіть більше уваги квітам, а не огорожі. Для того щоб з кожним роком модернізувати і покращувати клумбу необхідно їх фотографувати, а потім вносити правки до наступного року. Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не знайте проблем і турбот на Вашій дачній ділянці!

Відео: Як зробити рокарій своїми руками

 

Клумби з каменю своїми руками. Фото клумби з цегли для оформлення саду