Як зробити погріб в гаражі – покрокова інструкція та відео з описом

Погріб в гаражі - різні шляхи для досягнення цілі


Як зробити погріб в гаражі своїми руками: Послідовна відео - інструкція

 

Як зробити погріб в гаражі – покрокова інструкція та відео з описом

 

У заміському будинку підземне сховище — найкраще місце для складання зібраного врожаю і всіляких консервацій. Саме тому не буде зайвим знати, як зробити погріб в гаражі своїми руками.

Погріб під гаражем — наскільки це виправдано?

Якщо на заміській ділянці є все необхідне для комфортного проживання в будинку, але про льох при проектуванні будинку забули, то у такому випадку у вас ще є ще два варіанта. По-перше, можна спробувати своїми руками вирити підземне сховище під будинком , однак це буде означати, що кухня або передпокій (не в житловій же кімнаті робити лаз) будуть якийсь час мати розгромлений вид. Адже доведеться розбирати підлогу або пробивати фундамент. По-друге, якщо ви не хочете руйнувати, навіть тимчасово, затишок в своєму будинку, вам нічого іншого не залишається, окрім як викопати своїми руками глибокий погріб в гаражі.

Погріб під гаражем

Зрештою, можна спробувати знайти місце на ділянці, наприклад, під альтанкою  або прямо в схилі природнього піднесення, і задекорувати потім лаз як-небудь незвично. Але, по суті, це рівнозначно розгрому в домі, тільки в садових масштабах, бо треба або пошкодити газон, або вторгнутися на вже облаштовані ділянки з рослинами. Тому, щоб не руйнувати своїми руками ландшафтний дизайн, створення якого вимагає багато часу і сил, краще всього відправитися в гараж. Там, як правило, частина роботи вже виконана — є досить глибока оглядова яма. Ось в ній або поруч можна зробити доволі зручний вхід в льох.

Відео: Як побудувати погріб в гаражі своїми руками

Що потрібно врахувати, облаштовуючи погріб в гаражі

В першу чергу слід пам’ятати, що навіть якщо автомобіль не наїде колесом на люк (припустимо, вхід в підземне сховище ви вирішили зробити саме з оглядової ями), внизу буде приміщення, тобто є пустота. Відповідно, погріб не варто робити за площею, яка рівна або більше площі гаража, інакше будівля одного разу просто просяде. Втім, якщо, наприклад, вирити погріб у вигляді хреста, кути якого будуть слугувати опорами для гаража, можна отримати достатньо простору в підземному сховищі.

Рекомендується встановити для перекриття при вході у сховище бетонні або цегляні стійки для створення надійної опори гаражного фундаменту. Також підійде швелер для стійок, на які будуть покладені поперечки з двутавра. При невеликій площі погребу під гаражем опори можуть бути розташовані по периметру підземного сховища. Однак якщо гараж досить просторий і приміщення під ним ви хочете зробити лише трохи меншим, то обов’язково потрібно зробити центральні опори, можливо, навіть в 2-3 ряди і з кроком в 1,5 метра.

опори для погріба під гаражем

Увага, стійки потрібно заглибити в ґрунт на 50-60 см, підготувавши в спеціально виритих ямах подушки з бетону зі сторонами по 50 см і товщиною в 10 см, з обов’язковим армуванням.

 

 

Також, перед тим як побудувати погріб в гаражі, слід ретельно зміцнити сам фундамент наземної споруди. Для цього на поверхні бетону укладається зв’язка з арматури у вигляді решітки. Потім це заливається новим шаром будівельного розчину завтовшки не менше 5 сантиметрів. В армуванні потрібно одразу заздалегідь передбачити місця для люку для входу в підвальне приміщення, знову ж, якщо лаз не розташований в оглядовій ямі. При заливці опалубки потрібно збирати таким чином, щоб залишити отвори для монтажу, прокладення вниз вентиляційних труб і кабельних каналів.

Відео: Як зробити погріб в гаражі своїми руками

 Як облаштувати погріб в гаражі своїми руками

Укріпивши підлогу широкою стяжкою з армуванням, можна почати оздоблення погребу в гаражі. Якщо ви будете робити люк в оглядовій ямі, то можна своїми руками пробити отвір в її стінці, щоб не занадто заглиблювати  погріб. Але при відсутності лежачих ближче до поверхні ґрунтових вод можна видобути лаз і на дні спостережної ями. Якщо місце для отвору залишено прямо в підлозі гаража при заливці стяжки, біля задньої або бічної стінки, підземне сховище можна буде згодом вивести трохи за межі будівлі.

Отже, приготуйте тачку та відро для підняття ґрунтів, можна до галереї підвісити блок, так буде простіше своїми руками витягнути вантаж вгору. Спочатку риється вертикальний колодязь, глибина шахт залежить від того, на якій глибині ви хочете зробити погріб. Щоб зручно переміщатися в ньому, висота стелі повинна бути не нижче 2 метрів, отже, колодязь копаємо до 2,5 метрів, потім починаємо витягувати ґрунт з його стінок. Спочатку на кожному 1,5 квадратних метрів звільненого від землі простору встановлюємо стійки з бруса 5х5 сантиметрів. Вони повинні впиратися в невеликі обрізки широких дошок або фанери.

Як облаштувати погріб в гаражі своїми руками

Коли вирішите, що  площа підземного сховища достатня, можна приступати до гідроізоляції приміщення. Для цього спочатку подушки і стінки викладають асбоцементними плитами, склеюючи їх між собою. Потім беремо гідроізоляційне полотнище і приклеюємо його до верхнього краю плит, з якими закриваються стіни. Стики холтів також склеюють, отримуючи щось схоже на квадратні чашки із синтетичного або полімерного матеріалу. Тепер можна ставити опалубку на третину висоти стін і залити її бетонним розчином, встановивши вертикально решітку з арматури. Одночасно армуємо і заливаємо підлогу.  Коли розчин застигне, виставляють опалубки на решту 2 третини стін.

Читайте також: Як зробити погріб своїми руками

На останньому етапі заливки слід закріплювати на прорізі поперечні балки, прокладені між ними і земляною поверхнею гідроізоляцію, яка приклеюється до верхнього краю асбоцітних плит. Бруси секцій 10х10 обмазують на кінцях смолою і розташовують на підлозі погреба. Коли бетон засинає, розбираємо щити і ковшик, закидуємо будівельну пісчано-цементну суміш в  зазори, які залишилися нагорі,  це дозволить закріпити балки. Далі знову чекаємо, поки схопиться розчин і укладаємо термоізоляцію між поперечиною, після чого обшиваємо дошками.

Якщо в якості поперечних балок використовується двотавр, то під кожною з них бажано своїми руками зробити стійку з швелера , заглибивши її, як згадувалося вище, з упором в армовану бетонну подушку. Верхній кінець жорстко з’єднується з двотаврів болтового з’єднання (зварювати небажано, бо воно не здатне витримати тривалі стискаючі навантаження). Потім яма заповнюється бетонним розчином. Для більшої міцності можна зробити армування металевого прута, встановивши його вертикально навколо стійки при заповненні бетоном ями. А потім з’єднати короткі відрізки арматури, це так званий метод в’язки.

Відео: Гідроізоляція погреба в гаражі

 Природна і штучна вентиляція погреба

Не зважаючи на те, що для збереження постійної температури, льох повинен бути закритий з усіх сторін теплоізоляцією і бути майже герметичним, вентиляція для підземного сховища є обов’язковою. Справа в тому, що овочі та фрукти, які зберігаються в ящиках, потребують у притоку свіжого повітря. Крім того, вентиляція не дозволяє накопичуватися неприємним запахам, а також запобігають виникненню сирості. Для природної вентиляції труб повинні бути дві, припливний і витяжний. Перше опускається до самого пола, другий отвір повинен бути майже на рівні зі стелею. Наскрізні виходи робляться відповідно до землі для першої та на 1 метр над кришкою для другого. Їх краще закрити металевою дрібною сіткою і ковпачками.

Варто  врахувати, що природна вентиляція підходить тільки для невеликих погребів і майже не функціонує в спекотні дні.

Вентиляція погреба

Більш правильна вентиляція погреба — штучна, яка може бути споруджена з доповненням у вигляді вентилятора на витяжній трубі. Цей варіант забезпечує найбільш швидке оновлення повітря в підземному сховищі. Якщо ж лопаті  НЕ будуть обертатися, наприклад, при відсутності напруги в електромережі, розпочнеться повільна природна вентиляція.

Так само штучну систему можна забезпечити електричним контролером з датчиками температури та вологості повітря. Наявність такого пристрою дозволить підтримувати постійний мікроклімату погребі. В середньому вологість повітря повинна бути не більше 80-90% (мінімум – 70%), а температура — не вище 5 градусів по Цельсію. Припливний і витяжний клапани забезпечуються механічними шторками, які управляються з контролера, відкриваючись більше або менше в залежності від зовнішніх і внутрішніх умов . Наприклад, взимку припливна труба майже повністю закривається, щоб холод не проник в підземне сховище.

Відео: Як зробити штучну вентиляцію в погребі в гаражі

Регулювання температури і вологості в погребі

В першу чергу для того, щоб мікроклімат в підземному приміщенні був рівномірний, труби для притоку та витяжки повітря повинні знаходитися в різних кінцях льоху. У цьому випадку температура у всіх кутах буде приблизно однаковою. Однак може виникнути так, що повітря буде теплішим чи холоднішим залежно від сезону. Щоб збільшити контрастність температурних зон, найкраще поставити посередині перегородку. І, відповідно,  зберігати плоди, які швидко псуються,  в холодному відсіку, а ті, що можуть довго лежати — в більш теплому.

Штучна вентиляція погреба

Регулювати температуру можна шляхом утеплення стін та стелі погребу. Чим товще шар термоізоляції, тим менше впливу зовнішньої середовища на мікроклімат місця зберігання. Також це залежить і від місця розташування «точки розсипу», яка повинна знаходитися поза межами погребу, щоб у ньому не з’явився конденсат. Також можна встановлювати додаткові вентилятори для охолодження і тени для нагріву повітря. Все це може бути підключено до цифрового контролера. Управляти вологістю повітря просто. Щоб її знизити, досить поставити в приміщенні невеликий мішок з негашеним вапном. А щоб підвищити — розпорошити воду з пульверизатора або поставити відкриту ємність з водою.

На цьому стаття «Як зробити погріб в гаражі» закінчилася. Також пропонуємо відвідати нашу незмінну рубрику з найкращими порадами для довготривалого збереження овочів і фруктів. Там ви знайдете багато корисних порад. Нехай щастить!

 

Як зробити погріб в гаражі – покрокова інструкція та відео з описом