Як зробити ящик для зберігання овочів своїми руками: покрокова інструкція з фото

Ящик для зберігання овочів на балконі зимою


Як зробити ящик для зберігання овочів своїми руками на зиму

 

Як зробити ящик для зберігання овочів своїми руками: покрокова інструкція з фото

 

Сьогодні в багатьох квартирах балкони невеликі приміщення для зберігання речей. Якщо Ви маєте засклений балкон, тоді чому не використовувати його для того, щоб складати туди овочі з вашої дачної ділянки? Звичайно, температура на балконі взимку досягає часом критичних показників, тому найкраще спорудити ящик для зберігання овочів на балконі взимку своїми руками. Як це зробити швидко і економно, розповімо в цій статті.

 ящик для зберігання овочів своїми руками на зиму

Ящик для зберігання овочів з чого починати?

Якщо у Вас був рясний урожай в цьому році і Ви зібрали велику кількість овочів, необхідно створити відповідний ящик на балконі. Його доведеться утеплити, оскільки низькі температури можуть негативно позначитися на якості та збереженні врожаю. Звичайно, найкращим місцем для зберігання овочів льох або підвал, але жителі багатоквартирних будинків не мають такої розкоші і змушені задовольнятися балконом.

Ящик для зберігання овочів з чого починати

Велику роль у збереженні овочів грає їх правильна підготовка, тому перед закладкою в ящик кожен продукт необхідно ретельно помити і висушити. Створення ящика не зажадає від вас багато часу і сил, головне наявність всіх матеріалів та інструментів. Слід розрахувати розмір ящика, враховуючи при цьому потреби вашої родини. Якщо вона більша, тоді потрібен контейнер побільше, а якщо маленька вистачить невеликої ємкості.

як зберігати овочі на балконі

 

 

Оскільки взимку температура повітря на балконі аналогічна температурі на вулиці, важливо спорудити ящик, конструкція якого була б схожа на термос. Для цього між двома стінками ящика укладається утеплювач, яким може стати мінеральна вата, тирса або пінопласт. Чим товще буде шар матеріалу, тим краще будуть зберігатися овочі.

Який ящик зробити своїми руками на балкон?

Може бути кілька варіантів:

  • Пивниця з вертикальним завантаженням. Кришка відкривається вгору.
  • Ящик з двома дверцятами. Трохи ускладнена, але дуже практична конструкція.
  • Контейнер з висувними ящиками. Найважчий, але самий практичний і зручний варіант.

Читайте також: Ящик для зберігання картоплі своїми руками

Перед тим, як споруджувати ящик подбайте про те, щоб утеплити підлогу. Для цього можна задіяти пінопласт, вату або полістирольні плити. Зверху все закривається плитами, фанерою або дошкою.

Які матеріали потрібні для створення ящика?

  • Дошки.
  • Фанера, ДВП або OSB.
  • Теплоізоляційний матеріал.
  • Бруски, цвяхи, саморізи.

Дошки і брус служать каркасом, який обшивається теплоізоляційним матеріалом з двох сторін. Кришка і дно також утеплюються і надійно кріпляться до конструкції на петлі. У кришці необхідно зробити кілька отворів для вентиляції, яка буде сприяти циркуляції повітря, зберігаючи зовнішній вигляд овочів і їх якість незмінною. Для стеження за температурою потрібно встановити термометр, а для освітленості провести кабель і закріпити лампочку.

деревяний ящик для зберігання

Умови зберігання овочів на балконі

Які умови потрібно створити, щоб продукти максимально довго зберігалися в ящику? Температура повітря не повинна опускатися нижче -2 градусів. Оптимальним показник +5 градусів. Оскільки в ящику зазвичай зберігають різні культури, правильний розподіл овочів допоможе уникнути неприємних наслідків.

Читайте також: Як зберігати цибулю в домашніх умовах

Наприклад, картопля виділяє багато води, тому урожай краще зберігати в піску або тканинних мішках.

Умови зберігання овочів на балконі

Моркву, буряк і редьку можна помістити в невеликі ящики таким чином, щоб вони не заважали один одному. Отриманий простір можна заповнити піском. Часник також можна скласти в дерев’яний ящик, але найкраще пов’язати його в косичку і підвісити до стелі.

ящик для картоплі

Якщо ящик буде стояти на балконі, тоді чому б не зробити з нього приємну кушетку або місце для сидіння? Для цього потрібно просто обшити конструкцію м’якою тканиною і покласти кілька подушок. Ящик для зберігання овочів на балконі взимку своїми руками зможе зробити кожен бажаючий. Для цього буде потрібно лише трохи спритності і зусиль.

Відео: Дерев’яний ящик для зберігання овочів на балконі

На цьому все сподіваємося Ви зрозуміли як зберігати зимою овочі в ящику зробленому власноруч. Залишайтеся з нашим сайтом Сільське господарство і садівництво і не-знайте турбот.

 

Як зробити ящик для зберігання овочів своїми руками: покрокова інструкція з фото