Як і коли садити часник на городі за місячним календарем в 2022 році

Як садити ярий та озимий часник, їх особливості


Як садити часник? Особливості посадки озимого та ярого часнику

 

Як і коли садити часник на городі за місячним календарем в 2022 році

 

Як садити часник? Особливості посадки озимого та ярого часнику

Досвідчені дачники знають, як садити часник для того, щоб отримати гарний урожай. Часник це морозостійка культура, його можна садити як в зиму, так і ранньою весною.

Основні правила посадки часнику

  • необхідно вибирати сонячне місце на городі;
  • рекомендується садити часник після огірків, капусти, кабачків, перців;
  • не рекомендується садити часник після всіх видів цибулі та часнику, картоплі, моркви, буряка, томаті;
  • ґрунт для часнику необхідно заздалегідь удобрити.

Читайте також: Посадка озимого часнику

Більшість дачників воліють садити озимий часник пізньої осені, але від цієї звички краще відмовитися, так як якщо садити цю культуру перед настанням морозів, у часнику не буде утворюватися потужна коренева система, а навесні він буде ослабленим.

Як садити часник на зиму? Потрібно не затягувати з термінами і робити це ранньої осені, для посадки краще використовувати великі за розміром зубчики.

Щоб уникнути небажаних захворювань і гнилі, необхідно провести профілактику зубків, призначених для посадки, для цього їх замочують у дуже слабкому розчині марганцівки або в розчині препарату «Максим» для цибулинних.

Як садити часник? Особливості посадки озимого та ярого часникуЧасник любить суглинні і супіщані ґрунти, які збагачені гумусом. Грядки бажано розміщувати у напрямку з півночі на південь, відстань між рядками має становити близько 40 см, а між часником близько 10 см. Зубки потрібно висаджувати на глибину 7-10 см. Перед посадкою необхідно рясно полити рядки і замульчувати їх піском.

Яровий часник висаджують навесні якомога раніше, з першим виходом на город, якщо спізнитися з посадкою на кілька днів, то врожайність часнику помітно знизиться.

 

 

Температурний режим для ярового часнику

На врожайність ярого часнику впливає температурний режим зберігання. При зберіганні часнику при температурі 18-20 градусів у нього подовжується вегетаційний період, і цибулина формується досить велика. Але досвід показує, що часник може не визріти і навіть не встигне сформуватися цибулина. Якщо часник на посадку зберігати при низьких температурах, то це призведе до скорочення вегетації, але цибулина при цьому формується дрібна.

Стрілки часникуТому краще ярий часник зберігати при зміні температур. Спочатку зберігати при температурі 18-20 градусів, а за місяць-півтора до посадки знизити температуру до 3-5 градусів. При такому режимі скорочується період від висадки до проростання, усереднюється період вегетації, що сприяє кращому утворенню цибулин і наростанню числа криючих лусочок. Таким чином, підвищується збереженість часнику.

Кращі результати отримані при посадці зубків масою 2г. Підбирати слід зубки однакові за розміром. Площу живлення рослин підбирають залежно від цілей вирощування. Для споживання цілком можлива трохи загущена висадка зубків в ряду (близько 4 см один від одного). Для отримання насіннєвих цибулин проміжок в ряду роблять більше, до 10см.

Озимий часник — коли висаджувати за місячним календарем

Приступати до висадки озимого часнику слід у другій половині вересня. При розборі часникових головок на зубці намагайтеся не пошкодити криють лусочки, так як зубці з пошкодженою верхньої лусочкою загинуть в землі. Зубки для висадки теж краще підбирати однакові.

Після посадки землю бажано присипати перепрілим гноєм або зрілим компостом. Навесні мульчуючий шар необхідно досипати після прогрівання ґрунту.

В кінці червня часникові рослини стрілкуються (викидають стрілки). Їх треба регулярно виламувати, не допускати їх витягування більше ніж на 10 см. Рослина, що пішла у стрілку, дасть меншу цибулину. Крім цього намагайтеся не допускати перезрівання головок в землі. У перезрілих часничинок верхні лусочки лопаються, в голівці розсипаються зубці. Такі головки зберіганню не підлягають.

Посадка бульбочок

Повітряні цибулинки — бульбочки — здатен давати не всякий часник, цією властивістю володіють стрілкуючі озимі сорти.

Чим цікавий такий спосіб розмноження? Часник з бульбочок виростає дуже життєздатний, набагато менше уражається шкідниками і хворобами. Ще одна вагома причина — економія садивного матеріалу. Адже для посадки доводитися витрачати майже сьому частину врожаю.

Як садити часник?Урожай від бульбочок чекають два роки. При весняному висіву до серпня отримують дрібні часникові головки-однозубки. У наступний сезон з них виростають великі головки. На півдні багато висаджують бульбочки у вересні. Глибина посадки бульбочок — 3-5 см.

Перед посівом розмітьте ділянку і мотикою проведіть борозенки зазначеної глибини. Потім розкладіть бульбочки з урахуванням того, будете ви їх пересаджувати на наступний рік чи ні. Якщо пересадка не передбачена, то висів виробляєте розріджено, не більше 3 см між повітряними цибулинами. На 1 погонний метр потрібно 25-30 бульбочок.

Відео: Часник — рання посадка

Отже, ми розглянули особливості посадки озимого та ярого часнику, а також посадку часнику повітряними цибулинами. Доведено, що фітонциди цієї корисної культури вбивають хвороботворні мікроби. Крім цього, часник стимулює травлення, регулює кровообіг, перешкоджає розвитку атеросклерозу. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Вирощуйте у себе цю чудову рослину і будьте здорові!

 

Як і коли садити часник на городі за місячним календарем в 2022 році