Як та коли садити часник навесні за місячним календарем посадок

Посадка ярого часнику. Особливості його саджання на весні


Як садити часник навесні? Посадка ярого часнику

 

Як та коли садити часник навесні за місячним календарем посадок

 

Як садити часник навесні? Посадка ярого часнику

Яровий часник дуже популярний — особливо у господинь, які воліють робити заготовки на зиму своїми силами. Він виходить без зубків, однією цибулиною. Чистити його одне задоволення, а коли його треба багато, наприклад, на аджику, відразу усвідомлюєш, наскільки простіше і легше мати справу з ярим часником.

Часник навесні посадити можна — і зробити це вам допоможуть наші прості рекомендації!

Час посадки часнику

Садити часник навесні необхідно якомога раніше. Як тільки з’являється можливість вийти на грядку-приступаємо до посадки часнику. До цього часів його озимий побратим вже давно готовий до активного росту і розвитку — а ярому часнику доведеться нарощувати згаяний час. Чим вологіше земля в момент посадки часнику тим краще.

Місце посадки навесні

Вибираємо місце на підвищенні, сонячне, захищене від холодних вітрів. Попередники можуть бути будь-які, але не варто висаджувати часник після томатів, картоплі, цибулі. Всі накопичені за попередній сезон шкідники і збудники захворювань можуть пошкодити часнику в поточному сезоні.

 

 

Підготовка ґрунту до посадки часнику

Ґрунт потрібно підготувати заздалегідь, з осені. Під перекопування вносимо перегній і деревну золу. На кожен квадратний метр ділянки під часник — приблизно відро перегною і літрову банку золи. Якщо грядка не готова з осені — перекопують навесні.

Як садити часник навесні?

Посадка часнику навесні за посівним календарем

Посадковий матеріал повинен бути здоровим -це найголовніша і найскладніше умова — дуже часто в період зберігання зубки пошкоджуються. Для дезінфекції протягом 12 годин зберігаємо зубки в слабкому розчині марганцівки.

Читайте також: Посадка після зими

  • Висаджуємо часник з інтервалом 7-8 см в рядочки. Ширина міжрядь — 20-25 см. Глибина посадки — 5-7 см.
    Після посадки поверхню рекомендуємо замульчувати.
  • Сходи з’являються приблизно через 2 тижні. Після появи перших росточків ґрунті у міжряддях рихлимо, знищуємо бур’яни.
  • У спекотну погоду часник врятує все та ж мульча, без її застосування при нестачі вологи урожай часнику буде під великим питанням.
  • У сире літо навпаки, виникає небезпека появи різних грибкових захворювань. Для профілактики хімікатами не обробляється, а посипаємо поверхню ґрунту деревною золою.

Відео: Посадка ярового часнику на весні

На цьому все, наша стаття  «Як садити часник навесні? Посадка ярого часнику весною з насіння за місячним календарем» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Як та коли садити часник навесні за місячним календарем посадок