Як вирощувати огірки в теплиці цілий рік як бізнес на продаж в Україні

Підкормка огірків в теплиці


Як вирощувати огірки в теплиці цілий рік.Технологія вирощува

 

Як вирощувати огірки в теплиці цілий рік як бізнес на продаж в Україні

 

Як отримати великий і якісний урожай огірків у теплиці

Свіжі, молоді, хрусткі огірочки рано навесні або в зимову негоду, що може бути краще? Можливо, ще помідори, і ось саме тому деякі городники намагаються свою сім’ю забезпечити смачними, свіжими овочами цілий рік. Огірки, мабуть, це найбільш улюблені всіма овочі, а якщо їх вирощувати в теплиці з полікарбонату, то урожаю буде набагато більше, ніж на відкритому ґрунті. Вирощування огірків у теплиці — захоплююче та нескладне заняття. Але виникає питання: Як вирощувати огірки в теплиці цілий рік? Звичайно ж можна обмежитися лише засоленими огірками, але якщо Ви захочете взимку відчути смак літа, то наша стаття Вам знадобиться!

Як підготувати теплицю і грунт до висадки огірків?

Така овочева культура як огірки є надзвичайно чутливою до різних захворювань, наприклад, роса борошниста, і ще цей овоч часто шкідниками уражується. Виходячи з цього грунт в теплиці потрібно кожен рік міняти, інакше урожай огірків може значно знизитися.

Перед посадкою огірків саму теплицю необхідно продезінфікувати. Зробити це можна застосувавши розчин з хлорного вапна. Отримати подібну суміш можна якщо розвести в 10 літрах води вапно 400 гр. і потім великим пензлем обробити повністю внутрішню поверхню теплиці та її каркас.

Огірки також сприйнятливі до якості і складу ґрунту. Бездоганним для цих овочів може бути такий склад ґрунту:

 • торф;
 • земля дернова;
 • гній (перегній) в однакових порціях.

Потрібно обов’язково перевірити кислотність ґрунту, якщо вона висока, більше ніж 6,5, то необхідно додати в грунт вапна. Вся справа в тому, що кислий грунт сприятливе середовище для проживання і розмноження всякого роду шкідників, а в слабокислотному їх набагато менше, та й самі огірки не в захваті від сильної кислотності ґрунту. Добре було б і деревну золу додати в нирку, в цілях профілактики.

 

 

Що стосується удобрення ґрунту, так ось це заздалегідь робити не варто. Краще це зробити не перед посадкою за кілька днів. Застосовується для цього суперфосфат, калійна сіль і сечовина. Поверхня ґрунту посипається добривами, а потім граблями все це розрівнюється.

Коли і як краще висаджувати огірки?

Існує два способи як висаджувати огірки: розсадою і насінням. Інформації про кожному способі зібрано дуже багато, навіть можна розгубиться у виборі, вирішити все ж доведеться. Потрібно тільки врахувати одне, що при безпосередньом висівання насіння відразу в грунт теплиці можна отримати багато пустоцвітів. А ось висаджування розсадним способом хоч і трудомістким, але найбільш надійно.

Читайте також: Догляд за теплицею з полікарбонату восени

Прийнявши рішення робити висадку огірків розсадою потрібно пам’ятати, що її не можна тримати в горщиках більше 23 днів. Найкращий час щоб здійснити посадку в торф’яні горщики це 20-ті числа квітня. Але на цю дату може вплинути клімат регіону проживання. Температура, яка підходить для пророщування насіння і розвитку розсади це + 23◦С, а висаджувати в теплицю вже можна при появі 4 листочків. У теплиці на той момент температура повітря повинна становити + 25◦С.

Чи можливо огірки вирощувати в зимовий час?

У теплиці, матеріал для якої послужив полікарбонат, можна вирощувати цю овочеву культуру і взимку. Потрібно тільки врахувати деякі моменти, які стосуються технології вирощування тепличних огірків. Це те, що взимку сорти, обпилювані бджолами, врожаю не дадуть, значить, треба садити тільки самозапильні сорти. Потрібно пам’ятати, що зимові дні набагато коротше літніх і відповідно вижити в таких умовах і дати врожай можуть сорти, пристосовані до затінення і зниженої вологості. Але і ці сорти взимку потребують достатнього освітлення, нормальної вологості і добрив.

Насіння висівати можна в грудні, в перших числах, і тоді вже в лютому можна буде спробувати перший огірочок.

Нюанси догляду за огірками

Ретельний догляд за огірками потрібен, як і за будь-якими овочами. Полягає він у наступному:

 • правильний і регулярний полив;
 • прополка і розпушування ґрунту;
 • робити під час підгодівлі;
 • підв’язка і формування куща.

Для того щоб отримати хороший урожай огірків потрібна не тільки правильна посадка і хороший догляд, важливо також і достатнє освітлення. Для цього знадобляться додаткові освітлювальні прилади. Стосується це в основному осіннього та зимового часу, але і в літню похмуру погоду зайве освітлення у теплиці не завадить.

Шкідники та хвороби огірків

Головні вороги тепличних рослин:

 •  Попелиця баштанна;
 • Теплична білокрилка;
 • Гниль коренева;
 • Роса борошниста.

Шкідливі комахи потрапляють на культурні рослини в основному з бур’янів, а також через двері та фіртки, розташовані в теплиці. Так що потрібно ретельно прополювати грядки, а на фіртки повісити марлю, ще можна скористатися клейовими пастками.

Ознаки поразок шкідниками і як з ними боротися

Після появи білокрилки відбувається почорніння і висихання листя огірків. Гарний ефект у боротьбі з цим шкідником дає посадка в теплиці рослин, які своїм запахом відлякують комах, наприклад, настурція.

Баштанна попелиця завдає шкоди квіткам огірків і нижній частині листків, висмоктує сік. Для боротьби з попелицею дуже діючий такий розчин: заварити в 10 л води гіркий стручковий перець 30 гр. змішаний з тютюновим пилом 200 м Настояти протягом доби, потім рідину процідити додати туди кілька ложок золи і рідкого мила і обприскати кожну рослину.

Ознаки появи борошнистої роси це засохлі ділянки огірків і плями маслянисті на листках. Такі пошкоджені кущі рослин потрібно обробити розчином коров’яку або мідним купоросом. Помічено що саме цьому захворюванню піддаються огірки, які вирощуються в теплиці, так що потрібно ще для отримання великого і якісного врожаю огірків, приділити особливу увагу провітрювання. А щоб уникнути виникнення кореневої гнилі треба намагатися щоб стебло не було присипане землею.

Відео: Технологія вирощування огірків в теплиці

На цьому все, наша стаття «Як вирощувати огірки в теплиці цілий рік» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Це деякі поради, які допоможуть виростити огірки в теплиці. Не такі вони, і складні так що дотримуючись їх, є можливість виростити якісний і великий урожай смачних огірків. Головне, труднощів не боятися і тоді обов’язково все у Вас вийде!

 

Як вирощувати огірки в теплиці цілий рік як бізнес на продаж в Україні

 

Leave a comment