Як виростити абрикос в домашніх умовах

Вирощування абрикосу: догляд, сорти й корисні властивості


Як виростити абрикос. Існуючі сорти абрикосу

 

Як виростити абрикос в домашніх умовах

 

Як виростити абрикос

Якщо Ви хочете виростити абрикос на своїй ділянці, знайте, цій культурі потрібно створити особливі умови. Необхідно правильно обрати місце посадки, знати всі хитрощі вирощування абрикосу і не забувати про правильний догляд.

Чому вимерзають абрикоси?

Найзгубніше явище для абрикосів — зимові відлиги. Вони провокують початок біохімічних процесів, а різке зниження температури слідом за відлигою призводить до пошкодження, в першу чергу, квіткових бруньок. Таким чином, часткова або повна загибель квіткових бруньок відбувається саме протягом зими, що і є однією з головних причин нерегулярності плодоношення. Особливо «бояться» зимівлі молоді рослини в перші роки життя: вони відрізняються сильним і тривалим зростанням і не встигають підготуватися до настання морозів. В результаті пагони вимерзають.

Сорти абрикосу

Велике значення в успішності вирощування дерев абрикосів має сорт саджанців абрикосу. Якщо Ви не хочете переживати про загиблі деревця, вибирайте районовані до наших умов сорти абрикосу. Айсберг,

  • Альоша,
  • Водолій,
  • Графиня,
  • Лель,
  • Монастирський,
  • Фаворит,
  • Царський.

Сорти абрикосу Айсберг, Альоша, Лель і Царський — раннього терміну дозрівання (кінець липня — початок серпня). Сорти Водолій і Графиня — середнього терміну дозрівання (перша половина серпня). Сорти Монастирський і Фаворит — пізнього строку дозрівання середина (друга половина серпня).

Де посадити абрикос?

Місце для посадки абрикосу має бути високим, теплим, сонячним і закритим від холодних вітрів. Але буде помилкою посадити абрикос на південному схилі. Тут він раніше почне вегетацію на шкоду своїй морозостійкості.

Де посадити абрикос?Абсолютно непридатні для посадки абрикосу низини, куди стікає холодне повітря. При виборі місця посадки слід враховувати біологічні особливості цієї рослини.

Ґрунт в тому місці, де Ви плануєте посадити абрикосовий сад повинен мати гарну повітропроникність.

Так корінню абрикосу обов’язково потрібен вільний приплив повітря протягом усієї вегетації, тому навіть короткочасне затоплення водою і сильне перезволоження кореневого шару може привести до загибелі рослини.

Правильно вибирайте ґрунтовий склад. На одному піщаному ґрунті з поганим зволоженням дерева абрикосу отримують влітку опіки і рано старіють. На незрошуваних чорноземах пізно вступають у плодоношення і дають погані врожаї. Не підходять абрикосу важкі глинисті ґрунти.

 

 

Тому в глину, наприклад (1 частина), додають торф (1 частина) і пісок (1 частина). Найбільш сприятливі для абрикосу супіщані, суглинні, легкосуглинкові, з нейтральною і слабокислою реакцією (рН 6-7).

Читайте також: Обрізка абрикосу

На ґрунтах, що містять менше 3% гумусу, мінімальна доза гною — 3,3 кг на 1 кв.м. Мінеральні добрива вносять в залежності від вмісту в ґрунті поживних елементів. На глиністих, наприклад, потрібно більше фосфорних добрив (не менше 100-120 г на 1 кв.м).

Коли краще посадити абрикос?

Висаджувати абрикос краще навесні. Саджанці поміщають в підготовлений грунт: глибоко перекопаний (до 45 см) з одночасним внесенням добрив. Посадочні ями 60-70 см завглибшки роблять безпосередньо перед посадкою, вносячи 8-10 кг перегною і 1 кг суперфосфату.

Коли краще посадити абрикос?Перед посадкою в яму ставлять колок для підв’язки дерева. Гіркою підсипають землю і по ній розташовують молоді гнучкі коріння, на них насипають рихлий родючий шар ґрунту, щоб не залишалося порожнечі. Потім поверх — іншу частину землі, вириту з ями. Внаслідок цього навколо дерева утворюється піднесення, якому надають нахил в сторону від дерева, щоб поливна і дощова вода могла проникнути до коріння, а завдяки тому, що сам саджанець знаходиться на пагорбі висотою 10-15 см, вода при таненні снігу не буде накопичуватися у кореневої шийки.

Після посадки полив абрикосу обов’язковий (20-30 л), навіть у тих випадках, коли грунт досить вологий. Так він краще осідає близько дерева і створюються хороші умови для зростання. Зверху саджанець мульчують тирсою, торф’яною крихтою або іншим матеріалом.

Як доглядати за абрикосовим деревом?

Для нормального росту і повноцінного розвитку дерева абрикос потребують регулярних поливів. По-перше, як було вже сказано, при посадці рослини. По-друге, в травні. У абрикоса в цей час відбувається найбільш інтенсивне зростання. Обов’язкові поливи за 2-3 тижні до дозрівання плодів: так можна істотно збільшити їх розмір. У другій половині літа поливи скорочують, при дощовій погоді припиняють зовсім, щоб не спровокувати непотрібний ріст пагонів.

Як виростити абрикос. Існуючі сорти абрикосуНа зиму укриття не потрібно. У районах, де водяться зайці, до стовбурів прив’язують лапник голками вниз. Не можна закривати дерева руберойдом, поліетиленом, панчохами та іншими матеріалами, які ускладнюють повітрообмін, щоб кора у саджанця не випрівала.

Пізно восени, коли закінчаться всі дощі, обов’язково потрібно побілити стовбури та великі гілки садовою побілкою. Вона захищає дерева від сонячних опіків, які відбуваються найчастіше в лютому-березні і навіть у січні в ясні дні. Корисно додати в побілку трохи мідного купоросу.

Підготовка абрикосу до зимівлі

Абрикос — одна з найбільш скороплідних кісточкових культур. Ранній вступ в плодоношення сприяє горизонтальне положення гілок другого і третього порядку за рахунок відгинання. Плодоношення абрикосу у віці чотирьох-п’яти років — явище цілком нормальне.

При тривалій і теплій осені у абрикосових дерев спостерігається довгий ріст пагонів. У цьому випадку навіть при м’якій зимі існує небезпека підмерзання погано доспілих пагонів, квіткових бруньок і деревини. Цього можна уникнути, якщо з серпня почати полив дерев розчином золи: це буде сприяти припиненню росту пагонів і їх швидкому визріванню. Зазвичай 5-10 відер розчину золи допомагають абрикосам укластися в наше коротке літо і до листопаду завершити підготовку до холодів. Під молоді дерева не слід вносити багато азотовмісних добрив, особливо в другій половині літа.

Чим корисний абрикос?

У Середній Азії абрикоси дуже цінують. Чим же так корисний цей плід? Абрикос зміцнює серцеві м’язи, виводить з організму вільні радикали, пом’якшує напади астми, очищає кров і печінку. А завдяки вмісту калію і каротину ці сонячні фрукти запобігають розвитку виразки шлунка і утворення каменів в нирках.

Високий вміст фосфору і магнію в плодах абрикосу при регулярному їх вживанні сприяє поліпшенню пам’яті і підвищенню працездатності мозку. Не варто забувати і про смачні заготівки з абрикосу, наприклад, можна приготувати такі чудові солодощі, як мармелад.

Абрикосовий мармелад

Абрикосовий мармеладНа 2 кг абрикосів беруть 1,4 кг цукру. Абрикоси промивають, видаляють кісточки, кладуть у каструлю і варять не більше 1 години. Потім плоди роздавлюють, додають цукор і при безперервному помішуванні варять до загустіння. Наприкінці варіння температура кипіння повинна бути 100 °С.

Зварений мармелад виливають на лист шаром 2-3 см, дають застигнути, розрізають на шматочки різної форми, обсипають дрібним цукром і висушують в духовці при температурі 50-60 °С.

 

Рекомендуємо переглянути відео: Як посадити кісточками абрикоси

На цьому наша стаття «Як виростити абрикос. Існуючі сорти абрикосу» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді та вирощуванні за вашими абрикосами. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Як виростити абрикос в домашніх умовах