Як зробити компост своїми руками в домашніх умовах

Як зробити швидкий компост на дачі власноруч


Як зробити компост - Догляд за компостом

 

Як зробити компост своїми руками в домашніх умовах

 

Як зробити компост з підручних матеріалів на дачі

Процес компостування без втручання людини протікає тривало — до 2-х років, і отриманий компост виходить все ж неоднорідним за складом, тому при закладці компосту в ямах окислювальні процеси проходять тільки у верхньому шарі і кутах, куди проникає повітря. У нижніх же шарах компост закисає або продовжує перебувати в свіжому вигляді. Зовсім погано, якщо його підтоплюють ґрунтові води.

Як зробити швидкий компост?

При створенні відповідних умов для життєдіяльності мікроорганізмів можна отримати повноцінне добриво всього за 2,5-3 місяці. Але для цього необхідне створення постійної і помірної вологості, а також гарного повітрообміну всієї маси, підтримання її теплового режиму.

Закладати компости можна з весни до осені. Перший, весняний компост, збирають з листя, якими були укриті квіти і культури з невисокою морозостійкістю.

Складові частини компосту:

  • листя,
  • торф,
  • кінський гній.

Це найцінніший компост, і він необхідний в якості ґрунту для вирощування розсади.

 

 

Можна зробити компост із соломи, якою вкривали ягоди. Перепріла солома знадобиться наступної весни, в ній, починаючи з другої половини березня, можна вирощувати в теплиці ранню картоплю.

Читайте також: Види добрив : Азотні, Фосфорні, Калійні

Третій компост можна зробити з свіжоскошеної з газонів трави та бур’янів з додаванням свіжого гною. Протягом літа цей компост поповнюється тільки зазначеними рослинами.

Приготувати компост за всіма правиламиІ останній компост закладають восени. Його збирають з дрібно рубаних рослинних залишків всіх культур, що обробляються на ділянці. Компост цей виходить дуже соковитим. Щоб він не розпливався, в нього можна додати побільше торфу і гною. Знадобиться він через рік для нарощування родючого шару на ділянці.

Під всі компостні купи виготовляють міцні дерев’яні решітки, які піднімають над землею на 5-10 см. Це необхідно для доступу повітря. Між шарами укладаються тонкі жердини і так виходить кілька рядів. Після того, як компост вляжеться, жердини видаляють і в утворені отвори повітря проникає в глиб купи.

У компости, використовувані як органічне добриво при посадці (наприклад, картоплі), на початку літа по можливості потрібно додати 2-3 кг гнойових черв’яків. В результаті життєдіяльності черв’яків компост за літо значно збагатиться гумусом і стане сипучим.

Догляд за компостом в домашніх умовах

Всі компостні купи вимагають догляду. Полягає він в наступному:

  • регулярному, але помірному поливі гнойовою рідиною, розведеною 1:10, або водою з додаванням азотних добрив;
  • в двухкратній перевалкі компостної купи, але для цього необхідно мати запасні ґрати. Під час перевалу додають золу.

Обережна робота з компостом підтримує санітарний стан ділянки. Всі купи повинні бути укриті, що, в свою чергу, дозволить зберегти в компості азот і уникнути пересихання.

Відео: Як приготувати якісний компост власноруч


На цьому наша стаття «Як зробити компост в домашніх умовах своїми руками на дачі: фото приготування компосту» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді за вашим компостом. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Як зробити компост своїми руками в домашніх умовах