Ящик для зберігання картоплі своїми руками

Як зробити ящик для картоплі своїми руками


Як зробити ящик для зберігання картоплі своїми руками в домашніх умовах - опис з фото

 

Ящик для зберігання картоплі своїми руками

 

Безліч людей, в холодну пору року, зберігають запаси овочів на балконі. Але якщо на балконі не проведені роботи з утеплення, то всі овочі замерзнуть, так що не варто їх там зберігати взимку. Єдиний прийнятний варіант, це спорудити ящик для картоплі і утеплити його. У цій статті якраз розповідається про те, як утеплити ящик для зберігання картоплі. Також додаються відеоматеріали, що містять інструкцію про те, як зробити все своїми руками.

Як зробити ящик для зберігання картоплі своїми руками

Зберігання картоплі на балконі в ящику

Люди, які запаслися овочами на зиму, задаються питанням, де ж буде зберігатися зібраний урожай. Зазвичай, місце, де зберігаються продукти взимку, це ящик, що стоїть на балконі. Але його ж ще потрібно утеплити, адже в холоді продукти швидко пропадуть. Звичайно, оптимальне місце для зберігання картоплі, це підвал. Але нерідко трапляється, що люди, що живуть в багатоповерхових будинках, не мають підвалу, тому місце зберігання це їх балкон.

Перед тим, як заносити урожай, його необхідно помити і добре висушити. Для цього найкраще підійде темне приміщення начебто гаража. Тепер, коли картопля сохне, необхідно зайнятися утепленням ящика, в якому будуть лежати продукти до весни.

Початкове завдання задати необхідні розміри ящика. При цьому потрібно спиратися на наявність вільного простору в балконному приміщенні, також від сумарної кількості зібраних вами припасів.

Як зробити ящик для зберігання картоплі

Для створення ящика для картоплі своїми руками, потрібно не так вже й багато:

 • Брусок 5х5 сантиметрів.
 • Фанера, ДВП або OSB.
 • Теплоізоляційний матеріал, пінопласт або пеноплекс.

Брус послужить каркасом, який обшивають з обох сторін. Пінопласт або пеноплекс кладемо між стінками ящика для кращого утеплення.

Після закінчення роботи по створенню та утепленню ящика, і після того, як продукти вже висохли, потрібно скласти їх у створену вами конструкцію. Потім, необхідно прикрити їх теплоізоляційним матеріалом, для цього добре послужить все той же пінопласт або пеноплекс. Краще звичайно вибрати пеноплекс, він буде служити надійніше, і є екологічно чистішим. У випадку якщо Ви не придбали жодного теплоізоляційного матеріалу, можна використовувати будь-які теплі речі, покривала і тому подібне. Непоганий варіант, утеплення кришки ящика для картоплі.

 

 

Ящик для зберігання картоплі з додатковим підігрівом

Ящик для зберігання картоплі з додатковим підігрівом

Ящик для зберігання картоплі з додатковим підігрівом

Гарне утеплення лоджії, вже забезпечить гарну схоронність зібраного врожаю, однак, у випадку, якщо зима наближається, а лоджія не утеплена, то слід створити ящик з підігрівом, де і будете зберігати врожай. Для підігріву найкраще використовувати фен, лампу розжарювання, потужність не повинна перевищувати 60 Ват.

Схема ящика з додатковим підігрівом

Схема ящика з додатковим підігрівом

Якщо при утепленні Ви будете використовувати фен, необхідно подбати про подачу повітря, трубки найкраще підійдуть для цього. Для підтримки оптимальної температури повітря в місці зберігання, можна скористатися термореле, яке буде автоматично включати і вимикати фен.

Утепленний ящик для картоплі з підігрівом

Утепленний ящик для картоплі з підігрівом

Матеріали, необхідні для утеплення подібного роду:

 • Фанера.
 • Теплоізоляційний матеріал, мінімальна товщина якого повинна бути п’ять сантиметрів.
 • Брус п’ять на п’ять сантиметрів.
 • Трубки із пластику діаметром від чотирьох до п’яти сантиметрів.
 • Фен.
 • Електроконтактні реле.

Найкращим утеплювачем є пеноплекс, він краще вбирає вологу.

Збірка ящика для зберігання картоплі своїми руками:

 1. Створення каркаса з набутого бруса 5х5 см. Скріплювати необхідно куточками.
 2. Зроблений каркас потрібно обшити (матеріалом) фанерою, ДСП або OSB. Кріпити листи до брусків найкраще саморізами. Також потрібно проробити невеликі отвори для подачі повітря через пластикові трубки.
 3. Далі слід кріпити до стін утеплювач, найкраще це робити за допомогою клею.
 4. Теплоізоляцію необхідно класти на всю поверхню зсередини. Фольгований ізонол може послужити ля додаткового утеплення.
 5. Слідом потрібно вставити в пророблені дірки трубки невеликого діаметру, які теж слід проткнути, для того, щоб повітря рівномірно поширювалося по конструкції, і закріпити фен.
 6. Щоб не сталося замикання, всю електрику потрібно максимально забезпечити.

Збірка ящика для зберігання картоплі своїми руками:

Найлегшим варіантом створити утеплення в місці зберігання картоплі на дачі буде, установка лампи розжарювання, яку потрібно помістити всередину жерстяної оболонки. Лампа споживає багато електроенергії, але виділяє достатньо тепла, навіть щоб в найхолоднішу пору, продукти залишалися в теплі. Іноді цього тепла може виявитися занадто багато, і тому лампу можна замалювати чорним кольором.

Чим обробляються ящики для зберігання картоплі взимку

Для дезінфекції ящиків, щоб картопля зберігалася довше рекомендують кілька варіантів обробки ящиків:

 • Сам дерев’яний ящик можна обробити розчином з хлорного вапна (400г. на відро води).
 • Також можлива обробка мідним купоросом
 • Деякі препарат «Снеж» і «Снеж Біо» використовують в цих цілях

Плоди можна обробляти препаратом «АнтиГниль», це новий препарат, який як заявляє виробник — абсолютно безпечний для людини.

Із народних методів обробки коренеплодів:

 • Пересипають картоплю крейдою або золою
 • В ящик кладуть мішечки з сухим полином або бузиною
 • Роблять пересипання бульб сухим лушпинням цибулі

збереження картоплі на балконі

Різні методи збереження картоплі на балконі

 1. Коробка з тирсою.Така конструкція робиться за принципом матрьошки, а утворене вільне місце заповнюється тирсою.
 2. Хорошим місцем для збереження врожаю є старий холодильник. Безліч людей так і роблять, головне тільки зрідка перебирати овоч, інакше він може пропасти.

Для того щоб підтримувати оптимальну температуру в ящику, можна покласти туди термометр. З його допомогою Ви завжди зможете знизити або підвищити температуру.

Відео — інструкція, як спорудити ящик для збереження картоплі власноруч

На цьому все сподіваємося Ви зрозуміли як зберігати зимою картоплю в ящику зробленому власноруч. Залишайтеся з нашим сайтом Сільське господарство і садівництво і не-знайте турбот.

 

Ящик для зберігання картоплі своїми руками