Як використовувати шкаралупу яєць для добрива для рослин

Яєчна шкаралупа як добриво для вазонів та городу


Яєчня шкаралупа як добриво для городу

 

Як використовувати шкаралупу яєць для добрива для рослин

 

Який дачник не мріє про багатий врожай? Саме ця заповітна мрія змушує власників присадибних ділянок приділяти так багато уваги кожній посадженій культурі. Видалення бур’янів, розпушування, полив, боротьба з шкідниками і хворобами — все це входить в насичене життя кожного дачника. Ну і звичайно ж, щоб віддача з земельної ділянки була максимальною, не можна обійтися без добрив. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах, але більшість дачників користуються добривами самостійного приготування. Яєчна шкаралупа як добриво застосовується досить часто і цьому є своє логічне пояснення.

Яєчна шкаралупа як добриво: чим корисна

Яєчна шкаралупа ніяк не замінить комплексне добриво, яке надає рослинам абсолютно все, що їм потрібно. Але тим не менше вона є багатим джерелом деяких речовин, необхідних для розвитку багатьох культур. Якщо розкласти шкаралупу яйця на складові, то серед них виявиться:

  • карбонат кальцію (95%),
  • фосфор,
  • калій,
  • магній,
  • білок.
Яєчна шкаралупа – найцінніше добриво

Яєчна шкаралупа знижує кислотність ґрунту

Додавання в ґрунт яєчної шкаралупи також сприяє його розпушуванню і зниження його кислотності. Виростати в таких умовах подобається більшості городніх культур і квітів.

 

 

Читайте також: Курячий послід як добриво

Як зробити добриво для рослин з яєчної шкаралупи

В першу чергу необхідно помити і висушити шкаралупу яєць. Більше користі вона принесе в сирому вигляді. Що робити в ній далі, залежить від того, яке використання для неї планується. Наприклад, шкаралупу не доведеться подрібнювати, якщо ви будете використовувати її як горщики для вирощування розсади. В такому випадку, зробивши в нижній частині шкаралупи парочку маленьких отворів для дренажу, слід наповнити її землею і посадити насіння. Розсаду можна буде висадити у відкритий ґрунт разом з таким горщиком, забезпечивши їй тим самим деякий запас поживних речовин.

Яєчна шкаралупа як добриво для городу

Вирощування розсади в шкаралупі яєць

Для двох інших методів використання яєчної шкаралупи як добриво, потрібно ретельно подрібнити її після просушування. Зробити це буде легше, якщо зпершу видалити внутрішню плівку. Використовувати отриманий порошок можна так:

  • Залити подрібнену шкаралупу п’ятьох яєць літром окропу і протягом п’яти днів настояти, регулярно помішуючи. При підгодівлі рослин на один квадратний метр землі слід брати дві склянки настою.
  • Порошок з шкаралупи яєць, подрібнений до мукообразного стану, можна засипати на дно лунок при висадці розсади або розсипати по поверхні землі, беручи дві склянки порошку на квадратний метр. Його корисно, в невеликих кількостях, додавати в ґрунт кімнатних рослин.

яєчна шкаралупа як добриво для вазонів

Добриво ґрунту — це дуже благородна справа. Про це вам скаже будь-який дачник. Це одна з необхідних заходів для збільшення врожайності. Шкаралупа яєць, як добриво досвідченими дачниками використовується досить часто і результат зазвичай не змушує себе чекати. Ось тільки застосовувати її потрібно в міру і в комплексі з іншими поживними для рослин сумішами. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

Відео: Яєчна шкаралупа — добриво для рослин

 

Як використовувати шкаралупу яєць для добрива для рослин