Правила установки дизель-генератора: основні вимоги та норми

Розміщення і установка дизельного генератора (ДГУ) інструкція з фото


Правила установки дизель-генератора: основні вимоги та норми

 

Правила установки дизель-генератора: основні вимоги та норми

 

Дизельний генератор хороший тим, що забезпечує незалежність від міської мережі, а завдяки своїй конструкції, може служити довгі роки, економно споживаючи солярку. Електростанція на дизелі використовується і як резерв, і як основне джерело електрики.

Другий випадок особливо актуальний під час будівельних робіт, коли необхідна електроенергія, а протягувати проводку — дуже довгий і важкий процес. Тоді і застосовують вдале рішення — дизельний генератор. Також ці станції знадобляться для великих приватних будинків, офісів, магазинів і лікарень, коли стаціонарну електрику вимикають. Але якщо це велике підприємство, завод або інші великі об’єкти, де немає можливості підключитися до електромережі, часто такі станції використовуються як постійне джерело, яке може працювати на протязі 24 годин. Установити резервне або стаціонарне дизельне джерело живлення можна як на вулиці, так в будь-якій будівлі, дотримуючись правил установки. В даній статті я розповім вам, на що звертати увагу при установці дизель-генератора, які правила і норми необхідно дотримуватися. Отримавши цю інформацію, ви зможете грамотно встановити агрегат, який працює на дизелі. В даному процесі нічого особливо складного немає, просто необхідно слідувати етапам, які перераховані нижче. Найголовніший з них — вибір, підготовка місця, підстави для генератора.

Що таке енергоаудит і навіщо він потрібен

Що таке енергоаудит і навіщо він потрібен

До речі, поява води в підвалі може бути наслідком цілого ряду причин. Однією з найпоширеніших проблем є грунтові води. Найкраще вирішення такої проблеми — це використати дренажні насоси. Як це зробити ми розкажемо у нашій статті.

Перший крок — вибір правильного місця установки. Однак, перед цим раджу провести так звану ревізію свого енергоспоживання. Наукова назва цього процесу — енергоаудит, і проводиться він як фахівцями, так і самостійно, своїми силами.

Його завдання:

 • Зрозуміти, скільки електроенергії витрачається на об’єкті;
 • Скласти список споживачів, які повинні працювати в момент відключення;
 • Прорахувати прокладку комунікацій так, щоб не було втрат електрики між станцією і будинком;
 • Знайти ефективний спосіб зниження витрат на енергоощадження.

По-хорошому, з таким питанням необхідно завжди звертатися до висококваліфікованих фахівців в області продажів силового обладнання. Вище я вказав, що самостійно це зробити теж можна, але є можливість упущення важливих моментів, що може привести до додаткових витрат або до придбання товару з невідповідними характеристиками. А при зверненні до фахівця ви отримуєте грамотну консультацію з приводу обладнання та його характеристик, для вас буде підготовлений повноцінний інженерний проект з усіма цифрами і прорахунками, що допоможе легко зорієнтуватися в ситуації і отримати остаточну інформацію про майбутні розтрати.

 

 

Як підготувати робочий майданчик

Як підготувати робочий майданчик

Прі виборі майданчика необхідно врахувати всі умови, щоб установка дизельних генераторів була правильною, без будь-яких порушень.

Правила вибору майданчика:

 • якщо це закрите приміщення, необхідно встановити систему вентиляції, як для надходження свіжого повітря, так і для відводу тепла;
 • в випадку, якщо встановлюється станція відкритого типу, необхідно подбати про захист від опадів і прямого сонячного світла (що може згубно позначитися на його роботі);
 • на місці установки має бути хороше освітлення (світло може поступати природнимшляхом, від електроенергії, або штучним);
 • зону навколо дизельних генераторів потрібно зробити вільною, щоб мати можливість обслужити або провести ремонт деяких деталей (по периметру відступ повинен становити не менше 1 метра, зверху необхідно відступити 1,5 метра);
 • якщо установка проводиться в будівлі, навколо агрегату повинно бути багато вільного місця, щоб мати можливість без проблем пройти біля генератора;
 • ДГУ повинна встановлюватися на рівному, без ям і вм’ятин, підставі;
 • необхідно подбати про те, щоб захистити агрегат від попадання всередину сміття, бруду, хімічних речовин;
 • установка дизель-генератора в приміщенні також вимагає контролю над температурою повітря кімнати;

Інші правила установки дизельних генераторів

 • при установці дизельних агрегатів необхідно запобігти можливості загоряння, слідувати санітарним нормам;
 • якщо потрібно провести кабель , в першу чергу потрібно зробити отвори для його проходу;
 • в будівлях різного типу, на вулиці не повинно бути багато людей, необхідно захистити агрегат від сторонніх;
 • при монтажі генератора на особі, наприклад, в людному місці, використовуються спеціальні «станції в кожусі», які значно знижують рівень шуму і роблять комфортним перебування людей вблізі.

Рекомендації по установці дизель-генераторної установки

Не зважаючи на вибір майданчика існують інші норми установки дизель-генератора:

 • підготовка фундаменту;
 • постачання генератора віброізоляторами;
 • проектування вентиляції для поглинання вологи;
 • вихлопна система.

Установка дизель-генератора на вулиці вимагає рівного, ідеального фундаменту. Саме таким є подушка із залізобетону з глибиною, яка буде не менше 15-20 см. Розміри фундаменту повинні збігатися з габаритами генератора, тобто, необхідно, щоб основа під генератор була така ж, як і розміри самої станції. Такий фундамент запобіжить просідання генератора і поширення вібрацій. Необхідно, щоб насип (земля або підлогу), яка буде розташовуватися під фундаментом, могла витримати конструкцію-основу і сам генератор. Монтаж генератора здійснюється досить легко. На майданчик дизель-генераторна установка привозиться в зібраному вигляді. Двигун і сам генератор розміщуються на одній осі на рамі, виготовленої з міцного металу. Дану установку закріплюють на заздалегідь підготовленій основі — фундаменту.

Навіщо потрібен енергоаудит

Наступний етап — оснащення генератора віброізоляцією. Оскільки генератор працює шумно, видає багато вібрацій, агрегат забезпечується амортизаторами. У малопотужних установок амортизатори розташовуються між двигуном, генератором і станиною (рама з металу, на якій розташовані двигун і сам генератор). У агрегатів більшої потужності амортизатор встановлюється окремо від двигуна, оскільки мотор і генератор міцно закріплюються.

Щоб генератор не зрушив з місця під час установки віброізоляції, його необхідно надійно прикріпити до основи. Генератор, працюючи, виділяє багато тепла, за рахунок якого підвищується температура повітря приміщення. Висока температура негативно впливає на роботу агрегату. Щоб запобігти накопиченню тепла в приміщенні, необхідно встановити вентиляцію, причому вона повинна бути встановлена ​​таким чином, щоб холодне повітря проходило крізь генератор, уздовж двигуна, викидати, таким чином, тепле повітря через повітропровід.

Вихлопна система встановлюється з двох причин: щоб виводити вихлопні гази, друга причина — зменшення шуму за допомогою спеціального глушника. Вимоги до установки вихлопної системи прості: не треба робити різких поворотів і випадкових рухів, діаметр системи повинен відповідати максимально допустимому зворотному тиску, який зменшує вихідну потужність. Через неправильно підібраного діаметра системи генератор може швидко вийти з ладу або почати вживати багато палива, що є невигідним для власників генератора.

Як бачимо, для правильної установки дизельних генераторів бажано звернутися до фахівців, які виконають роботу на кращому рівні, враховуючи всі норми проектування. В цій статті ми подали вам загальну інформацію про правила і норми установки дизельних резервів або основних джерел струму. Звичайно, задіявши власні сили, вміння і знання, ви зможете провести процес самостійно, що значно його здешевить. Але пам’ятайте, що, звернувшись до професіонала, рівень ризику помилитися буде мінімальний.

Відео: Установка дизель-генератора своїми руками

Ще більше корисної інформації про будівельні матеріали ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Правила установки дизель-генератора: основні вимоги та норми