Особливості утримання курей в клітках в домашніх умовах

Кліткове утримання курей-несучок: плюси та мінуси


Відео: Особливості утримання курей несучок в клітках в домашніх умовах

 

Особливості утримання курей в клітках в домашніх умовах

 

Відомо два способи ведення господарства: утримання курей в клітках і вигульний зміст. Причому перший, як більш інтенсивний, відвойовує все більше число прихильників серед птахівників. Клітинний зміст курей несучок в домашніх умовах не вимагає великих площ, дозволяє найкращим чином використовувати навіть невеликий простір. Утримання курей-несучок в вільних клітинах має свої переваги і недоліки, розглядаючи які можна зробити висновок, чи доцільне клітинне утримання несучок в господарстві.

Розведення курей — несучок в клітках

Птахи в цьому випадку розподілені по клітках групами, і передачі інфекції між курми ускладнюється. Зручно стежити за станом їх здоров’я і кількістю знесених яєць. При дотриманні правильного режиму, курки добре несуться весь рік, хоча в природі птиці в холодну пору не несуться. Яйця не мажуться і не роздзьобуються, а відразу віддаляються з клітин по спеціальному жолобі.

Особливості утримання курей в клітках в домашніх умовах

Завдяки ніпельним поїлкам і розміщення годівниць з зовнішньої сторони клітин, кури не копаються в них лапами, а корм і вода завжди залишається чистий. Це дозволяє заощадити значну кількість корму. Крім того, господарю зручно збирати яйця з клітин і чистити піддон.

Читайте також: Чим годувати курчат м’ясних і яєчних порід

Однак утримання курей в клітках в будь-яких домашніх умовах має і недоліки. Необхідно купити або самому побудувати клітки для їх утримання, а це чималі вкладення. Через те, що птахи не мають змоги самостійного випасу, потрібно надати їм повноцінний корм, багатий вітамінами, мінералами і зеленню. Особливо потрібно потурбуватися про висвітлення клітин, яке повинно бути рівномірним і повноцінним. Але коли всі умови виконані, можна переконатися, що розводити курей в закритих умовах прибутково, а позитивні сторони набагато більше, ніж недоліки.

Відео: Утримання несучок у клітках — основні правила

Правила і поради по утриманню курей-несучок

Після того як визначилися з поголів’ям, можна приступати до покупки або будівництва пташника для утримання птиці.

Оптимальна конструкція курятника

Якщо вирішено будувати приміщення для несучок своїми руками, слід знати основні правила. Для будівництва клітин потрібно як металеві деталі, так і дерев’яні. Сітчасте підлогове покриття роблять з металу, дотримуючись певної відстані між прутами. Тоді послід не скупчується на підлозі, а прокидається крізь прути на піддон, який легко прибирати.

 

 

Розведення курей - несучок в клітках

Для того щоб яйця скочувалися і збиралися в спеціальному жолобі, прути підлоги встановлюють під невеликим нахилом. Щоб кури відчували себе комфортно, при будівництві потрібно дотримуватися розмірів: ширина гнізда повинна бути 600 мм, глибина Гнізда 500 ММ, висота гнізда по фронту 450 мм.

Читайте також: Брудер для курчат своїми руками

Краще, коли такі клітки для утримання роблять в 2 або 3 яруси, під кожним з яких зміцнюють піддон для відходів. Поїлка і годівниця встановлюється на передній частині зовні клітки. Приміщення, призначене для кліткового утримання, має бути опалювальним. Взимку температура повинна бути не нижче 16 градусів, а влітку 18 градусів.

щільність посадки

Щоб птахи відчували себе комфортно і їм не було тісно разом, потрібно дотримуватися щільності посадки — норматив, що визначає площу курника, що припадає на 1 птицю. На 1 курку ПОВИННО доводитися Щонайменше 20 см.кв. площі.

Оптимальна конструкція курятника

Якщо в клітці тісно, це погано впливає на здоров’я птиці, а кількість яєць знижується. Якщо потрібно відсадити одну курку, то на неї має припадати 50 см. кв. площі приміщення.

Освітлення курятника

Не можна забувати і про освітлення. Воно повинно охоплювати всю площу клітин, не залишаючи неосвітлених ділянок. Щоб не викликати у курей стрес, світло потрібно включати і вимикати плавно, імітуючи світанок і захід. Для цього використовують прилади, що працюють за принципом реостата. Щоб збільшити несучість, поряд з яскравістю і тривалістю освітлення, беруть до уваги і його кольорове наповнення. Так, при чергуванні червоного, оранжевого і жовтого кольорів, птахи поводяться спокійніше, що позначається на продуктивності. Тривалість світлового дня повинна становити 13 — 17 годин.

Годування курей несучок

Так як сидить в клітці курка не може сама вибирати корм за своїм вибором, фермер повинен з особливою відповідальністю поставитися до формування раціону таких птахів. Найчастіше віддають перевагу сухим кормам. З їх допомогою неважко відрегулювати потрібний баланс: 15% білків, 6% клітковини, 5% жирів. В суміші входить кукурудза, пшениця, макуха, крейда, трав’яна мука. Можна годувати курей і вологими мішанками, але тоді потрібно ретельно стежити за чистоту годівниць, очищати що потрібно кожен день.

Годування курей несучок

Курям у клітковому утриманні не можна давати барвники і медикаменти, через малорухливий спосіб життя цих речовин викликають труднощі з переварюванням. А вітаміни і мінеральні речовини не завадять. У птахів, що живуть в клітках, завжди повинна бути чиста вода. Якщо поголів’я велике і клітин багато, є сенс зробити автоматичні годівниці і поїлки, це набагато полегшить годування курей і заощадить час.

Освітлення курятника

Влітку, коли багато зелені, можна давати будь-яку зелену масу, бадилля, бур’яни, траву. Підійдуть і городні культури: гарбуз, салат, яблука, капуста. Всю цю зелень потрібно давати тільки в подрібненому вигляді.

Додаткові рекомендації

Кури, які круглий рік містяться в клітці, постійно постачають нас свіжими яйцями. Вони ізольовані від інших курей, що вберігає їх від хвороб. За ними зручно стежити, немає втрати яєць. У великих господарствах кури не мають можливості бувати на відкритому повітрі. Але в невеликих фермерських господарствах курей в клітках можна тримати тільки в холодну пору, а в теплу — випускати на вигул, де всі свої потреби в їжі кури можуть задовольнити на свій розсуд.

Важливо, що під дією сонячних променів в їх організмі утворюється вітамін D, штучне введення його не дає таких результатів. А господар в результаті отримає смачні і корисні яйця з помаранчевими жовтками.

Відео: Чим годувати курей-несучок в домашніх умовах

Розведення курей несучок в клітках в домашніх умовах має цілий ряд особливостей, але для читачів нашого сайту «Сільське господарство та Садівництво» вони не страшні, адже Ви озброєні всією необхідною інформацією.

 

Особливості утримання курей в клітках в домашніх умовах