Захист дерев, взимку і навесні

Захист плодових дерев від зайців і гризунів


Захист дерев, взимку і навесні від зайців, гризунів...

 

Захист дерев, взимку і навесні

 

Захист дерев є найважливішим процесом для його успішного збереження на довгі роки. Далі опишемо основні методи захисту в зимовий сезон, а також від гризунів і зайців.

Захист дерев від морозів — покрокова інструкція

Щоб краще розуміти процес вимерзання, потрібно знати, що таке камбій. Камбій представляє собою слизький шар, що знаходиться між дерев’яним шаром і корою всіх дерев. Простіше кажучи, це будматеріал, який грає значну роль у зростанні молодої рослини. У залежності від його структурності та якості, рослина може приносити прекрасні врожаї. Це і пояснює важливість постійного оберігання камбію від пошкоджень, а також від низьких температур. Оскільки при настанні морозів незахищені дерева можуть отримати морозобоїни, по-іншому кажучи, пошкодження камбію в різних місцях. Найбільш часто вони утворюються на стовбурах, оскільки ця частина дерева менше стійка до зими. Також можуть з’явитися вони і на розвилках гілок, особливо при їх розташуванні під гострим кутом. Побачити морозобоїни важко, на «хворому» місці може зберегтися кора більше двох з половиною років. Найбільшу небезпеку становить те, що на наступну зиму, навіть якщо морози будуть слабкіше, то морозобоїн все одно стане більше.

Щоб захистити дерево, необхідно обсипати все дерево сніговим шаром, оскільки кращого природного утеплювача не знайти, а також він не дозволить низьким температурам пошкодити камбій. Але не всі зими приносять багато снігу, тоді дерева потрібно укутати різного роду дихаючими елементами. Відмінно підійдуть газети, бавовняна щільна тканина, мішковина і так далі. Не допускається замотувати стовбури поліетиленом, оскільки в такому випадку дерево замерзне. Фахівці радять на газети помістити хвойний лапник, його потрібно прив’язати вниз хвойною частиною. Таке покриття дозволить захиститися і від низьких температур, і від гризунів, про них і поговоримо далі.

 

 

Також рекомендуємо виконувати заходи по обрізці дерев саме в зимову пору, так як це менш травматично для самого дерева.

Захист дерев від зайців і гризунів в домашніх умовах

У пошуках їжі гризуни приходять на близьку відстань до людини. Зайці поїдають великого розміру гілки, а також не обходять стороною і тоненькі, крім того обгризають частини кореневої системи навколо всього дерева. Такого роду кругові вигризи несуть найбільшу небезпеку через те, що в результаті порушується рух соку, дерево перестає отримувати важливі поживні речовини і за найкоротші терміни гине.

На сьогоднішній день є пара методів захисту від гризунів: механічний і хімічний. Перший полягає в тому, що стовбури і гілочки якісно обмотують різного роду матеріалами або білять дерева. Ідеально для цього підходить лапник з хвої та спеціальні сіточки для захисту від гризунів. Вони продаються в зоомагазинах. Більшість застосовують для захисту руберойд або толь, який потрібно накласти щільним шаром і несильно заглибити в земляну поверхню.

Захист плодових дерев від зайців і гризунівНе менш ефективний спосіб — це обприскування дерев на прилеглій території різними хімічними складами, які відлякують гризунів. Робиться для захисту суміш глини і гною від корови. Складові беруться в однаковій кількості і змішують з водою, поки не вийде маса, схожа на густу сметану. На відерце додають велику ложку карболової кислоти, а потім все гарненько перемішують. Стовбури і гілки змащують цією сумішшю.

Зробити надійний захист від зайців легко шляхом обв’язки стовбурів і гілок ялиновим лапником або ж сіточкою. Відмінно здатний убезпечити від них і високий паркан, виконаний суцільним поруч. Він сильно утруднить для них потрапляння на садову територію. Забор необхідно посадити на глибину не менше 35 сантиметрів, висота при цьому не нижче 1,5 метра, щоб виключити можливість підривання або перестрибування через паркан.

Не люблять зайці ароматів полину, досить просто розкласти його на пристовбурні частини і чагарники. До неулюблених запахів зайців також відносяться і кров, свиняче сало, потрібно тільки провести їм по стовбурах дерев і великим гілках. Також дозволяється покрити рослинність складом з риб’ячого жиру і нафталіну в співвідношенні восьми до одного.

Захист саджанців від зайців

Існує ще безліч способів, які служать, як захист дерев. Їх можна виконати самостійно, а можна придбати в спеціалізованому магазині. Садівництво не така й складна справа, якщо Ви читаєте наш сайт Сільське господарство та Садівництво.

Читайте також:

 

Захист дерев, взимку і навесні