Як зберігати буряк в домашніх умовах: умови та способи зберігання коренеплодів

Способи зберігання буряка взимку в підвалі


Зберігання буряка на зиму

 

Як зберігати буряк в домашніх умовах: умови та способи зберігання коренеплодів

 

Кожен дачник вважає за гордість — виростити багатий урожай коренеплодів на дачі своїми руками. Однак всі старання можуть повністю бути знищені взимку. Тому, для правильного зберігання буряка до весни, доводиться озброюватися корисними знаннями. Варто зауважити, що не всі сорти буряка годяться для закладки на зиму. Для того щоб не зробити помилку, потрібно знати, які сорти годяться на зберігання буряка, а які краще всього вживати до зими. Навіть, якщо ранні сорти буряка будуть ідеально здоровими і красивими, вони все одно не перезимують.

Як зберігати буряк в домашніх умовах

Сорти буряка для зимового зберігання

Отже, назвемо деякі сорти, які відмінно зимують в підвалах і льохах. Це Буряк салатний, Бордо 237, Мулатка, Детройт. Це найстійкіші сорти. Є й інші, проте їх закладають на зиму рідко.

Наприклад, сорт Циліндр дуже часто вирощується на городах. Проте, сорт не годиться на зиму. Хоча даний сорт чомусь продовжують зберігати взимку.

Читайте також: Коли садити буряк? На початку травня

Для того, щоб зберігати врожай, потрібно звертати увагу на сорти місцевої селекції. Як не дивно, вони добре зимують. Часто через неправильний збір врожаю, дачники самі собі завдають шкоди. Досить неакуратне поводження з коренеплодом — і все. Щоб урожай радував вас до наступного літа, необхідно дотримуватися простих правил зберігання овочів.

Підготовка буряка для зберігання взимку

Деякі вважають, що збирати буряки дуже просто: витягнув за бадилля і все. Але це не так, адже можна пошкодити шкірку. Зрозуміло, в такій ситуації урожай довго не пролежить.

Підготовка буряка до зимового зберігання

 

 

Потрібно акуратно за допомогою вил або лопати підняти землю, а потім витягнути коренеплід. Так менше шансів його пошкодити. Найкраще збирати врожай сухим осіннім днем. Але зібрати потрібно встигнути буряк до заморозків, інакше урожай зіпсується.

  • Якщо збирання буряків проводиться сухим днем, то прямо на грядці можна і просушити її. Чотирьох годин достатньо — не більш, інакше овоч почне морщитися.
  • Якщо ж урожай збирається в сиру погоду, то його потрібно буде сушити в приміщенні, виклавши в один шар. В такому випадку на сушку піде до п’яти днів.

Після того, як буряк буде зібраний з землі, потрібно провести її обробку. Спочатку знімаємо землю. Ні в якому разі не можна бити один об одного плоди, а також збивати землю сторонніми предметами. Бадилля відразу ж потрібно зрізати, залишаючи 1 сантиметр.

де краще зберігати коренеплоди буряка

Бічні корені видаляються так, щоб не пошкодити сам коренеплід. Можна зрізати основний корінь, але не сильно. Однак найкраще взагалі не чіпати його, щоб урожай краще зберігся.

Читайте також: Зберігання буряку

Як тільки коренеплоди висохнуть, їх потрібно перебрати. Стиглі і здорові коренеплоди відбираються на зберігання, а інші — відокремлюються. Якщо і залишається земля на деяких плодах, її потрібно залишити.

Зберігання буряка на зиму в домашніх умовах

Вибираємо, де краще зберігати коренеплоди буряка

Залежно від умов вибирається місце зберігання. Отже, сьогодні ми розповімо про деякі способи зберігання буряків. Можна зберігати врожай в приміщенні або поза ним. Так, буряк закладають в буртах, в засіках, складають в ящик з піском, а також просто на полицях. Найкраще зберігати в підвалі або дачному погребі, де немає світла і температура — до +2 градусів, також є природна циркуляція повітря. Тут не буде морозу.

Важливо зберігати в таких умовах буряк перші два місяці. Саме тоді з’являється бадилля. Для того щоб знизити ризик появи відростків, які скорочують термін зберігання, потрібно розмістити буряк на висоті 15 сантиметрів від підлоги.

Якщо буряк має деякі пошкодження, то краще за все його не закладають на зберігання. Хороші коренеплоди сміливо можна класти насипом. Найкращий варіант — зберігати буряк в ящиках з піском. Але тоді пісок потрібно прожарити, щоб в ньому загинули можливі шкідники. Укладається буряк так, щоб плоди не торкалися одне одного.

Зберігання буряка на зиму

Не у всіх людей є можливість зберігати буряк в підвалі. Як же бути, якщо ви живете в квартирі? Деякі поради допоможуть вам уникнути труднощів в зберіганні. Тому на чотири місяці можна розраховувати, що буряк збережеться. Отже, якщо на балконі у вас взимку немає морозу, то буряк перезимує в ящиках з піском. Про всяк випадок потрібно приготувати ковдру, якою накриємо ящики в разі лютих морозів.

Зберігання буряка на зиму в пакетах

Можна зберігати буряк навіть в ящиках під ліжком, але далі від батарей. При цьому коренеплоди огортаються в глину або папір. У харчовій фользі в холодильнику теж можна зберігати врожай. В такому випадку буряк три місяці буде зберігати свої смакові якості.

Відео: Зберігання буряка на зиму в домашніх умовах

Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «зберігання овочів«, де Ви зможете прочитати багато корисних статей про те, як правильно зберігати їх.

 

Як зберігати буряк в домашніх умовах: умови та способи зберігання коренеплодів