Зберігання буряку на зиму в підвалі, погребі чи балконі до весни

Як зберігати буряк в осінньо-зимовий період


Зберігання буряку в підвалі, погребі, балконі на зиму

 

Зберігання буряку на зиму в підвалі, погребі чи балконі до весни

 

Буряк дуже цінна культура, вона цінна як кормова, так і столова. Якщо у Вас є господарство, то зберігання буряку на зиму просто необхідне. Якщо Вас цікавить питання, як зберігати буряк зимою, то наша стаття те, що Вам потрібно. Варто відзначити, що буряк потребує ретельної підготовки до зберігання, також є правила, які варто бездоганно дотримуватися при зберіганні буряку. Хоч про буряк досить багато інформації, але про те, як правильно зберігати буряк взимку, знають небагато. Якщо Ви не знаєте як правильно вирощувати буряк, то у нас є про це стаття — Кормовий буряк.

Як зберігати буряк — підготовчий етап

Щоб буряк зберігався максимально довгий період, потрібно забезпечити йому оптимальні умови для зберігання. Першим пунктом у зберіганні буряка, буде правильне прибирання овоча з городу. Збирають буряк, як правило, у другій половині осені, при ясній, сухій погоді. Після складання буряк, потрібно ретельно просушити, робиться це відразу ж після збирання, якщо погода залишиться сухою і сонячною.

Після просушування, буряк очищають від налиплої землі, але не мити її, буряк мочити не можна. Після того, як два перші етапи (збирання, сушіння) пройдені, приступаємо до третього, а саме до сортування. Потрібно ретельно оглянути кожен буряк окремо, відбираючи при цьому, биті, підгнилі овочі. На зберігання буряку на зиму, потрібно відбирати тільки здорові і міцні екземпляри. Також потрібно повністю обрізати бадилля, робіть це обережно обрізаючи, але, ні в якому разі не обламуючи їх. Після того як всі етапи підготовки завершені, можна закладати буряк на зберігання.

 

 

Де зберігати буряк зимою

Найчастіше буряк зберігають у погребі. Там є всі умови, темне прохолодне приміщення, ідеально підійде. Як зберігати буряк в погребі правильно?

Як зберігати буряк на зиму

Найчастіше, для зберігання буряків у погребі, застосовують пісок, він потрібен для наступних цілей: не дає волозі дістатися до буряку, запобігає випаровуванню корисної вологи з самих буряків, а також бореться з виникненням цвілі. Якщо у Вас немає піску під рукою, можете замінити його на, сухий торф, або деревну стружку. При зберіганні буряку в погребі, також використовують і дерев’яні ящики. Так, буряк великих розмірів потрібно зберігати зверху, так як він гірше зберігається, ніж більш дрібні клубні.

Також буряк зберігають у великих поліетиленових пакетах. У таких мішках зберігається, близько 35-45 кг. буряку, але не варто закривати мішки, в іншому випадку утворюється парниковий ефект.

Час від часу потрібно перебирати буряк, щоб уникнути появи та подальшого розповсюдження сухої гнилі. Заражені овочі усувають або якщо уражене місце невелике, просто вирізують його.

Якщо буряк на зберіганні починає проростати, це означає, що не дотримується оптимальний температурний режим. Потрібно негайно обрізати проросле бадилля, щоб він не витягував вологу.

Як зберігати буряк зимою в квартирі?

Якщо у Вас немає приміщення для зберігання буряків, і Вам доводиться зберігати буряк в квартирі, то наші поради допоможуть Вам у цьому. Отже, як зберігати буряк зимою в квартирі? Буряк укласти в поліетиленові мішки, і помістити мішки на балкон, але він, обов’язково повинен бути заскленим, замість мішків можна використовувати дерев’яні ящики, робити все також як і при зберіганні в погребі.

Якщо у Вас немає відповідного балкона, то зберігати буряк взимку можна і в холодильнику. Буряк не очищений, поміщають в лоток для овочів, де він успішно зберігається близько 30-40 днів. Можна, нарізати буряк на тертці, і залишити в спеціальному морозильному лотку. У такому випадки він довше збережеться, не втрачаючи при цьому своїх корисних якостей.

При зберіганні буряку в неочищеному вигляді, його варто помістити в пакет, перед тим як закласти в холодильник, також варто особливо уважно дивитися, щоб у ньому не було вологи, оскільки вона сприяє швидкому гниттю овоча. Іноді буряк, в ящиках зберігають при кімнатній температурі, але така затія, не буде особливо успішною, оскільки термін зберігання за таких умов буде коротким.

Як правильно зберігати буряк відео

На цьому ми прощаємося з Вами, сподіваємося наша стаття про зберігання буряків взимку, була корисна Вам, до нових зустрічей і удачі! Залишайтеся з нашим сайтом Сільське господарство і садівництво і не-знайте турбот.

 

Зберігання буряку на зиму в підвалі, погребі чи балконі до весни