Зберігання цибулі на зиму в домашніх умовах

Як зберігати цибулю на зиму свіжою та їстівною аж до весни


Зберігання цибулі на зиму в домашніх умовах

 

Зберігання цибулі на зиму в домашніх умовах

 

Цибуля є дуже важливим і затребуваним компонентом кухонного столу, без якого будь-якій господині просто не обійтися. І щоб взимку запаси такого необхідного товару не виснажилися, необхідно навчитися зберігати її в домашніх умовах. Для цього цибулю важливо не тільки правильно виростити, дотримуючись агротехнічних технологій, але також виконати правильну підготовку, прибирання, сушку і зберігання в середовищі, де правильно підібрані умови і температура.

Зберігання ріпчастої цибулі зимою

Через 90-120 днів після того, як ріпчаста цибуля була посаджена у відкритий грунт, приходить час дозрівання. Найчастіше це відбувається в кінці червня або початок серпня. У момент дозрівання листя цибулі в’януть, шийка стебла стає тонкою, ну а цибулина твердою, золотистою та соковитою. Такий плід готовий до збирання.

Для збору врожаю необхідно підібрати суху літню погоду, таким чином можна позбутися зайвої вологи та бруду, що сприяє кращому зберіганню. Для того, щоб овоч був цілим і без надрізів його акуратно підкопують, а потім складають, при цьому намагаючись поменше трясти і вдаряти об землю. В іншому випадку цибуля дуже скоро почне псуватися так і не доживши до зими. Дуже важливо прибрати дозріли плоди до настання сезону дощів, так як цибулини можуть повторно вкорениться.

Як сушити цибулю перед зберіганням на зиму

Щоб ріпчаста цибуля піддавалася хорошому висиханню, її залишають під сонцем на грядці, при температурі приблизно в 30 С °. Тут необхідно бути вкрай уважним, щоб при великій температурі вона не спеклася. При настанні вечора її необхідно накрити, таким чином захищаючи від ранкової роси. Якщо дощова погода не дозволяє сушити цибулю на грядці, то сушка проводиться на горищі або під навісом. Процес висихання відбувається приблизно протягом одного тижня, після чого цибулю очищають від залишків землі, а також проводиться часткова обрізка кореневої і стеблової частини цибулини. Тут важливо не перестаратися з обрізкою, щоб не спровокувати потрапляння інфекції всередину. Добре висушена цибуля має тверду поверхню і золотисте лушпиння в декілька шарів, що змикаються на шийці цибулини.

Читайте також: Вирощування озимої цибулі

 

 

Існує також інший варіант сушіння цибулі в домашніх умовах. Викопану цибулю збирають в невеликі пучки, зв’язують і підвішують під накриттям або в сараї. Після того як була проведена сушка і обрізка цибулю досушують в перебігу декількох тижнів, після чого здійснюється сортування, в процесі якого вибирають здорові цибулини, які не мають порізів, загнивання і проростів.

Які сорти цибулі зберігаються краще

Не забувайте, що ріпчаста цибуля різних сортів має різний термін зберігання. З цієї причини слід вибирати на зберігання цибулю пізнього дозрівання, а також сорти які мають гостру форму. Безсумнівно, на якість і термін зберігання цибулі впливає і своєчасне прибирання.

Кримська цибуля (ялтинська) — дуже поширений сорт солодкої ріпчастої цибулі яка росте тільки в кримських кліматичних умовах і має невеликий термін зберігання (120 днів), а потім починає пускати паростки. Але все ж при виконанні всіх агротехнічних правил посадки, збору та зберігання врожаю, ялтинську цибулю можна зберігати взимку, але для цього потрібно знати свої секрети і у тутешніх городників вони, безсумнівно, є.

Як зберігати цибулю на зиму

Як правильно зберігати цибулю взимку

Після сушіння і відбору врожаю необхідно підібрати підходящу тару, в якості якої можна використовувати:

  • Дерев’яні або пластикові ящики;
  • Кошики (бажано плетені);
  • Панцирні сітки;
  • Мішки (переважно з мішковини);

Важливим моментом зберігання цибулі в домашніх умовах є наявність вентиляції, тому необхідно вибирати тару яка не блокуює вільний доступ кисню. При розсипанні цибулі в заздалегідь підготовлені ємкості необхідно пам’ятати, що шар вміщуючого овоча не повинен перевищувати тридцять сантиметрів. Не пошкодуйте займаного місця, розмістіть цибулю в більшу кількість ємкостей, в такому випадку у Вас є шанс зберегти взимку більшу кількість врожаю. При цьому не варто забувати, що зберігання цибулі не така вже й проста задача і при виконанні всіх вище-перелічених умов є ймовірність, що взимку деякі цибулини все ж можуть бути схильні до вогкості або гниття.

Щоб уникнути неприємних моментів, потрібно здійснювати періодичну перевірку: виконувати сортування і прибирати зіпсовані цибулини, щоб вони не нашкодили іншим. Якщо цибуля посиріла, її необхідно просушити і помістити в іншу тару. В якості тари уникайте використання целофанових пакетів, оскільки всередині буде накопичуватися волога і цибуля в підсумку зіпсується.

Зберігання цибулі сплетеної в кіски показує гарний результат, так як вона обдувається сквозняком і при цьому не псується взимку. Таку зв’язку можна повісити навіть на кухні і вона буде служити прикрасою інтер’єру, а також прекрасним дезинфікуючою речовиною.

Зберігання цибулі сплетеної в кіски

Правильна температура для зберігання цибулі

Щоб у домашніх умовах забезпечити правильне зберігання цибулі важливі два фактори: температура і вологість. Якщо Ви вирішили зберігати ріпчасту цибулю в підвальному приміщенні, вам необхідно знати:

Температура повітря повинна бути 0 — 1С ° для солодкої, напівгострої цибулі, але якщо цибуля гострих сортів, то необхідно підтримувати температуру від -1 до -3С °. При цьому вологість повинна бути в межах 75 — 90%;
Якщо ж зберігання цибулі буде проводитися в приміщенні з більш високою температурою повітря: 18 — 22С °, то вологість повинна бути в межах 50 — 70%.

При зберіганні цибулі в домашніх умовах необхідно забезпечити оптимальний відсоток вологості. Якщо вона буде маленькою — цибуля висохне, ну а якщо великою — почне гнити, в гіршому випадку проникне інфекція і сильно зашкодить всьому врожаю. Щоб позбутися від надмірної вологи, в сховище поміщають ємкість з золою або вапном, а також використовують деревну тирсу. Всі ці матеріали відмінно вбирають зайву вологу.

Якщо Ви вирішили зберігати цибулю в домашніх умовах, то вам необхідно приділити цьому питанню достатньо уваги, в іншому випадку ваш труд може бути марний.

Відео: Як зберігати цибулю до весни свіжою та їстівною

Сподіваємося наша стаття «Як зберігати цибулю на зиму» була корисна Вам, і ви зможете без зусиль вірно зберігати цибулю в домашніх умовах! Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Зберігайте у себе цю чудову рослину і будьте здорові. До нових зустрічей!

 

Зберігання цибулі на зиму в домашніх умовах