Зберігання гарбузів: як зберегти гарбуз на зиму в домашніх умовах

Як зберігати гарбузи на зиму в підвалі в домашніх умовах


Зберігання гарбузів на зиму в погребі, у квартирі, в підвалі. Як зберігати гарбузи в домашніх умовах

 

Зберігання гарбузів: як зберегти гарбуз на зиму в домашніх умовах

 

Ви любите гарбузи і у Вас в цьому році виріс великий урожай гарних гарбузів? Якщо правильно зберігати гарбуз, то він може зберегти чудовий смак і максимум вітамінів аж до наступного літа. Але як це зробити?

Насправді зберігати гарбуз легко, важливо врахувати лише деякі моменти.

Як зберігати гарбуз у свіжому вигляді

У гарбузі багато корисного. Він не просто смачний, але й володіє і лікувальними властивостями. Вживають в їжу як м’якоть, так і насіння гарбуза. Щоб узимку поласувати свіжим гарбузом, правильно підготуйте овоч до зберігання на зиму.

По-перше гарбуз важливо прибрати в точні терміни. Недостиглі плоди зберігатимуться. Зрізати гарбуз краще в сухі сонячні дні. Не можна щоб гарбуза на городі прихопили заморозки. Гарбуз не любить холод. Укладати гарбузи на зберігання бажано плодоніжками вгору на суху хвою, солому, стружку або тирсу. Можна зберігати гарбуз прямо під ліжком у звичайній квартирі.

По-друге важливі умови зберігання гарбузів. Зберігати гарбуз треба обов’язково в сухому, прохолодному приміщенні. При високій вологості на гарбузі з’являються грибки, та овочі гниють.

Як зберігати гарбуз у погребі

Якщо у вас є погріб, то гарбузи можна зберігати в ньому. Спочатку відберіть для зберігання найщільніші, добре визрівші, неушкоджені плоди. Всі гарбузи в підвалі розміщують на стелажах, щоб вони не торкалися боками. Це вбереже їх від підгнивання. Само собою зрозуміло, гарбузи ставити потрібно плодоніжкою вгору. Гарбузи в погребі зберігаються добре. Їм там прохолодно, темно і сухо. Періодично спускайтеся в погреб і перевіряйте плоди. Якщо на шкірці з’явилися м’які темні плями, то діставайте гарбуз з підвалу і терміново пускайте під ніж.

 

 

Як зберігати гарбузи на зиму

Зберігання гарбузів у квартирі

Якщо підвалу або погребу у Вас немає, то доведеться зберегти гарбузи у квартирі. Можна поставити гарбуз на лоджії (якщо вона утеплена і температура там не опускається нижче 5 градусів). При такому зберіганні ваші гарбузи ні в якому разі не повинні «зіграти». Прикрийте плоди від сонця легкою ковдрою. Якщо лоджії у Вас немає, доведеться вашим гарбузам лежати в кімнаті, наприклад під ліжком. Твердошкірі гарбузи прекрасно будуть зимувати в кімнатних умовах, але перевіряти плоди потрібно частіше. Якщо з’явилися підгнивання — плід відразу пускайте в переробку.

Як зберігати розрізаний гарбуз

Коли гарбуз цілий, то зберігати його легко. Що робити, щоб зберегти вже розрізаний плід. Гарбузова каша або суп смачні, але куди подіти решту 10 кг гарбуза, які не були в блюді? Такий розрізаний гарбуз доведеться помістити в холодильник. Спочатку розріжте плід на часточки або частини і видаліть насіння. Можна акуратно надрізати плід і вибрати всю м’якоть, тоді Ви зможете зробити вироби з гарбуза. Всю м’якоть поміщаємо в холодильну камеру. Там гарбуз буде зберігатися 1-1,5 тижні. Якщо ласувати гарбузом Ви будете не скоро, то поділіть гарбуз на порційні шматки і приберіть в морозильник. Кожен шматочок гарбуза упакуйте в целофановий пакет.

Зберігання сушених гарбузів

А Ви знаєте, що при сушінні гарбуз не втрачає своїх корисних властивостей, а зберігається в такому вигляді він дуже довго. Для такого виду зберігання очищений гарбуз обережно нашаткуйте тонкими скибочками і висушіть в печі або в спеціальній електросушарці. Сушені гарбузові часточки зберігайте в щільно закритій тарі в темному місці. Сушений гарбуз можете зберігати цілий рік.

Користь гарбузового насіння

Користь гарбузового насіння

Якщо Ви чистите гарбуз і викидаєте насіннячко, то з ними ви втрачаєте дуже багато корисних мікроелементів. Крім того гарбузовим насіння дозволяють лікувати гельмінтози (боротися з глистами). Гарбузове насіння смачне і корисне як в свіжому, так і в сушеному вигляді.

Відео: Як зберігати гарбуз взимку в домашніх умовах

На цьому все сподіваємося Ви зрозуміли як зберігати зимою гарбузи в погребі або підвалі. Залишайтеся з нашим сайтом Сільське господарство і садівництво і не-знайте турбот.

Читайте також:

 

Зберігання гарбузів: як зберегти гарбуз на зиму в домашніх умовах