Зберігання гладіолусів взимку в домашніх умовах

Коли прибирати гладіолуси і як зберігати їх взимку


Зберігання гладіолусів на зиму в домашніх умовах

 

Зберігання гладіолусів взимку в домашніх умовах

 

Тим, хто вирішив займатися вирощуванням гладіолусів, буде важливо знати, як здійснювати зберігання гладіолусів. Оскільки для того, щоб наступного року вони радували Вас своїм гарним цвітом, необхідно створити правильні умови. Залишати цибулини в землі нівякому разі не можна, так як при мінусових температурах вони загинуть. Важливо наперед подбати про їх підготовку до зимового періоду.

Коли прибирати гладіолуси для зберігання на зиму

Необхідно дотримуватися поетапних вказівок:

  1. Цибулини викопуються із землі. Щоб визначити час, що підходить для зрізання квітів, потрібно враховувати кліматичну зону. Для жителів середньої смуги оптимальний час для викопування — це кінець вересня, а для наближених до півдня — жовтень. Важливо пам’ятати, що цибулини викопуються тільки після 30 днів з моменту зрізання квітів. З цього випливає, що затягувати зі зрізанням не варто, якщо є ймовірність ранніх морозів.
  2. Як тільки цибулини викопані, необхідно переконатися у відсутності діток. Ретельно перевірте грудочки землі, якщо дітки є, то не викидайте їх.
  3. Далі виконайте обрізку стебла і починайте первинну обробку цибулин.
  4. Для збереження гладіолусів на зиму важливо знати, яким чином робиться первинна обробка. Вона включає в себе два етапи:

Промивка цибулин. Для забезпечення безпеки від хвороб, під час промивки потрібно опустити цибулини в розчин марганцівки на 30 хвилин.

 

 

Просушування цибулин. Після здійснення промивки, потрібно дати їм час просохнути. Інакше при гноїнні однієї цибулини, можуть загинути і всі інші.

Як тільки підготовчі роботи закінчені, можна приступати до сортування цибулин. Виділяють 6 груп цибулин, які відрізняються за своїм розміром. Але деякі садівники вдаються до таких дій, відбирають лише дорослі цибулини від діток. До того ж на спосіб зберігання на зимовий час ніяк не впливає наявність або відсутність сортування.

Як зберігати гладіолуси взимку

Як зберігати гладіолуси на зиму

Відомо 6 способів збереження гладіолусів в зимовий час.

  • Найпершим способом можна помістити цибулини в коробку з картону, заздалегідь зробивши в ній кілька отворів, щоб відбувалося провітрювання. Деякі фахівці радять загортати кожну цибулину в газету. Прекрасно для цього підійдуть і ящики з дерева, в яких є отвори між дощечками.
  • Наступний спосіб зберігання гладіолусів в зимовий період — це овочева сітка. Саме в них продаються овочі та фрукти в супермаркетах, залишається тільки заздалегідь запастися ними і надалі не витрачатися на покупку.
  • Сама відповідна температура для зберігання квітів взимку — це від мінус трьох до мінус восьми градусів. Що дозволяє зберігати їх у холодильнику, погребі чи підвалі. Один раз на місяць цибулини необхідно перебирати і трохи підсушувати, якщо на них утворюється волога.
  • Для зберігання гладіолусів на зиму пакети з поліетилену не підходять. Оскільки поліетилен не дає надходити повітрю, і з’являється велика ймовірність, що цибулини не зможуть дожити до весняного сезону.
  • У середині зимового періоду, коли цибулини перейдуть зі стадії спокою і почнуть проростати, необхідно поміняти і спосіб зберігання. Цибулини дістають з мало освітленого місця і кладуть під розсіяні сонячні промені. Ні в якому разі не зберігайте їх під прямими променями сонця.

Яким чином відбувається зберігання діток в зимовий час

  • Так як дітки не володіють великими розмірами, то зберігати їх у сітці або коробці з дірками не вийде. Тут більше підійдуть пакети з паперу. Їх можна зробити власними руками або придбати в магазині. При цьому важливо пам’ятати, що дітки потребують періодичного провітрюванні.

Відео: Як викопувати і зберігати гладіолуси в зимовий період

Ось і всі секрети того, як виконувати зберігання гладіолусів. Подбайте про насіння взимку, і Ваші очі будуть радувати чудові квіти гладіолуси. Залишайтеся з нашим сайтом xpert.com.ua у нас ще багато корисного!

Читайте також:

 

Зберігання гладіолусів взимку в домашніх умовах