Зберігання картоплі в ящику на балконі чи погребі аж до весни

Як зберігати картоплю в погребі, подвалі, ящику


Зберігання картоплі в погребі,подвалі,ящику,ямі на городі

 

Зберігання картоплі в ящику на балконі чи погребі аж до весни

 

Сьогодні з нашої статті Ви дізнаєтеся, як зберігати картоплю. Зазвичай дану культуру зберігають, в ящиках, на балконах, для цього використовують різні підходи, про них ми і поговоримо далі

Якщо Ви зібралися знайти місце для зберігання картоплі, тоді Вам буде потрібно, сухе і прохолодне, бажано з мінімальною кількістю світла або ж взагалі без нього, ідеально підійде погреб.

Ідеальною температурою для збереження картоплі вважається температура в досить вузькому температурному проміжку між +2 до + 3 ºС, але при цьому, повітря повинне бути вологим, 86-91 %. У разі якщо у вашому приміщенні холодніше, картопля втрачає свої первинні смакові якості і стає приторно солодкою, що зовсім не йде їй на користь. Перед тим як закладати картоплю на зберігання, її потрібно підсушити, для цього необхідно залишити її на вулиці на пару годин.

Ідеальними для зберігання вважаються засіки або дерев’яні ящики, які добре пропускають повітря. Для правильного зберігання картоплі, ящик потрібно поставити на невисоку підставку, до 20 см. У разі зберігання картоплі в засіках, його рекомендують засипати приблизно в півтора метра, але не більше.

Як зберігати картоплю в погребі, подвалі, ящику

Іноді люди зберігають картоплю на соломі, її засипають соломою, якщо у Вас багато пошкоджених або деформованих бульб, варто їх зберігати окремо, і використовувати при першому зручному випадку, тому, як така картопля довго зберігатися, не зможе.

Для того, щоб картопля не пускала паростки, часто кладуть в ящик пару яблук. Бувають випадки, що при зберіганні картоплі в засіках, верхній шар промерзає, що призводить до різних захворювань картоплі. Щоб уникнути цього, шар який схильний до заморозків, потрібно вкрити, тканиною, мішковиною, або ящиками. Пропонуємо Вам трохи відволіктися від читання і подивитися відео про те, як зберігати бульби.

 

 

Зберігання картоплі в погребі взимку

Ні в якому разі, не мийте картоплю перед закладкою на зберігання. Зараз ми перерахуємо все, що Вам потрібно для зберігання:

  • Забезпечте температурний режим у приміщенні в +2 + 3 °С
  • Повітря має бути досить вологим,
  • Сет не повинен бути присутнім в приміщенні,
  • При засипці картоплі, дивіться, щоб верхній шар, був не вище 1,5 метра
  • Перевіряйте картоплю,
  • Забезпечте належний рівень провітрювання приміщення.

Якщо Ви не плануєте зберігати картоплю, довше, ніж до лютого, березня, то її можна зберігати в звичайній ямі. Для початку Вам буде потрібно вирити яму, робити це потрібно в сухому щільному ґрунті, глибина ями повинна бути не менше 190 см. До половини ями, закладіть картоплю, іншу половину засипте піском, обов’язково сухим, шар до 10 см., після чого закидайте землею. Потім яму потрібно прикрити, для цього підійде лист ДВП, або шиферу, можна і соломою. Закривають листом, соломою, торфом.

Перед закладанням на зберігання бульб в погребі

Погреб повинен бути сухим чистим, також перед закладкою, його рекомендують побілити, і продезінфікувати, попутно зміцнити будову. Догляд за картоплею не хитра річ, для успішного зберігання потрібно, регулювати температуру, і не допускати підмерзання бульб, також за допомогою витяжки, контролюйте провітрювання приміщення.

Зберігання картоплі в ящиках, ящик для зберігання картоплі

І знову робимо невелику паузу в читанні і дивимося відео «Як зробити ящик для картоплі». З нього Ви дізнаєтеся, як зробити ящик для зберігання бульб в погребі.

У тому випадку якщо Ви живете в квартирі, і у Вас немає погребу, тоді ви зможете зберігати картоплю на балконі, для цього Вам знадобиться виготовити герметичний ящик. Скринька не хитра але забезпечить Вам відмінні умови зберігання картоплі, компактно і надійно. ЇЇ місткість може скласти близько 320 кг. картоплі на 1 кубічний метр. Конструкція не хитра, нам потрібно буде зробити подвійне дно і кришку. Порожнечі заповнюємо утеплювачем, наприклад сухою тирсою, листовим пінопластом. Для корпусу ящика нам знадобляться шпунтовані дошки, вагонка ну або на крайній випадок товста фанера. Ящик потрібно пофарбувати, щоб підвищити вологу стійкість. Щоб забезпечувати потрібну температуру, в ящик потрібно вмонтувати одну або дві малопотужні лампи, 15 ват.

Для того, щоб не включати і вимикати лампи вручну, рекомендуємо оснастити ящик тепловим реле, він дозволить, лампам включатися і вимикатися тоді коли, це буде потрібно, автоматично. Якщо це дуже складно для Вас, рекомендуємо в ящик поставити термометр і в ручному режимі регулювати температуру. Іноді виникає проблема, що під дією світла картопля починає зеленіти, щоб уникнути цього, картоплю накривають темною тканиною або лампи фарбують темним лаком, але не чорним

Як зберігати картоплю в ямі на городі

Як часто буває, що весь урожай не поміщається в погребі, в цьому випадку Вам допоможе яма для збереження картоплі на городі. Як зробити яму для картоплі?

Все дуже просто, шукаємо відповідну ділянку землі і копаємо яму глибиною до 1,5 метра ширина до 2 метрів. Ділянка має бути в такому місці, де земля буде не надто пухкою, а ґрунтові води знаходилися не близько до поверхні. Щоб забезпечити відтік дощової води, потрібно зробити спеціальні жолобки. На дно ями Вам слід постелити солому. Картоплю засипають в яму, але залишають зверху простір до півметра, після чого картоплю засипають соломою. На солому кладуть дошки або сухі жердини. Після чого закидають землею, але всю землю одразу засипати не потрібно, роблять це поетапно з наближенням заморозків.

Зберігання картоплі на балконі відео

Про те як зберігати картоплю на балконі ми вже писали, зараз пропонуємо подивитися вам захоплювальне відео на дану тему, якщо у Вас виникли питання при читанні, після відео вони відпадуть самі собою, приємного перегляду.

Температура збереження картоплі

Температура зберігання або при якій температурі зберігати картоплю. Хоч ми вже побіжно згадували про температурні режими, думаю, буде не зайвим нагадати про це ще один раз.

І так, зберігати картоплю рекомендують при температурі +2 + 3 ºС. При цьому не забувайте що, вологість повітря повинна становити понад 86% але не більше 90%. При заморозках, картопля втрачає свої смакові якості, при підвищенні температури картопля починає проростати.

На цьому все сподіваємося Ви зрозуміли як зберігати зимою картоплю в підвалі, погребі, ящику. Залишайтеся з нашим сайтом Сільське господарство і садівництво і не-знайте турбот.

 

Зберігання картоплі в ящику на балконі чи погребі аж до весни