Правила зберігання сухофруктів в домашніх умовах

Як зберігати сушені фрукти і ягоди в домашніх умовах


зберігання сухофруктів

 

Правила зберігання сухофруктів в домашніх умовах

 

Якщо у вас є дачна ділянка, на якій росте велика кількість фруктових дерев, тоді ви можете робити своїми руками смачну, а головне — корисну сушку. Для цього не потрібна наявність будь — яких спеціальних інструментів або техніки. Розкладати фрукти можна навіть на звичайній тканині на відкритому, добре освітленому просторі. Але зберігання сухофруктів в домашніх умовах викликає багато питань, адже вони досить швидко починають пліснявіти і гнити. Як цього не допустити?

Як зберігати сухофрукти

  Зберігання сухофруктів в домашніх умовах

Як правильно зберігати сухофрукти в домашніх умовах

Оскільки сушка реагує на будь-які перепади температури і вологість повітря, бажано створити для неї найбільш відповідні умови. Які?

Читайте також: Як зберігати яблука на зиму в домашніх умовах

Правило №1. Вентиляція і сухість сухофруктів

Сушка — продукт, що довго лежить, однак його найнебезпечнішими ворогами є тепло і вологість. Саме тому необхідно піклуватись про наявність сухого і прохолодного місця. Температура повітря не повинна бути вище 10 градусів, оскільки інакше сухофрукти почнуть обростати пліснявою, змінювати свій смак і зовнішній вигляд.

 Вентиляція і сухість сухофруктів

Правило №2. Зберігання

Якщо ви висушили різні фрукти, то краще не змішуйте їх в одній ємності. Кожен продукт має певні показники вологості і смакових якостей, тому змішування всіх продуктів може привести до псування всієї сушки. Краще рішення — роздільне зберігання в різних контейнерах або баночках. Ні в якому разі не зберігайте сушку в поліетиленових пакетах, оскільки недостатня кількість повітря і відсутність вентиляції може стати причиною виникнення конденсату.

 

 

Правила зберігання сухофруктів в домашніх умовах

Як зберігати сушені фрукти і ягоди в домашніх умовах

Правило №3. Висушування сухофруктів

Якщо ви висушили плоди на своїй дачній ділянці, рекомендується досушити їх в домашніх умовах. Для цього можна скористатися духовою шафою на низькій температурі. Так ви уникнете не тільки виникнення грибка, але і знищите небезпечні віруси і бактерії.

Висушування сухофруктів

Правило №4. Шкідники і моль сухофруктів

Як і будь-який інший продукт, сухофрукти також піддаються нападу шкідників. Щоб цього уникнути, рекомендується класти в одну ємність з фруктами висушену м’яту. Її різкий запах буде відганяти комах і вбереже від виникнення цвілі. Також деякі ставлять поруч сіль, яка вбирає зайву вологу.

Шкідники і моль сухофруктів

       М’ята відмінно відганяє шкідників

Правило №5. Регулярна перевірка зберігання сухофруктів

Щоб зберегти сухофрукти, необхідно періодично їх перевіряти на наявність зіпсованих плодів, цвілі і комах. Якщо ж ви виявили шкідників, потрібно покласти продукт в морозильну камеру на кілька хвилин, потім дати відтанути і просушити в духовці. Так ви знищите не тільки комах, а й їх личинки.

Регулярна перевірка зберігання сухофруктів

Скільки можна зберігати сухофрукти в будинку? Правильний термін зберігання не перевищує одного року, тому обов’язково ставте мітки про початок процесу зберігання. Звичайно, чим більше сушки, тим складніше за неї встежити, тому краще не запасайтеся занадто великою кількістю продукту.

Скільки можна зберігати сухофрукти в будинку?

Зберігання сухофруктів в домашніх умовах вимагає вашої участі і уваги. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам довго насолоджуватися смачними, корисними сухофруктами і використовувати їх для приготування різних страв.

Відео:  Як зберігати сушені фрукти і ягоди в домашніх умовах

Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

 

Правила зберігання сухофруктів в домашніх умовах