Кілька способів зберігання цибулі порею на зиму в домашніх умовах

Де і як зберігати цибулю порей після збирання на зиму


Кілька способів зберігання цибулі порею на зиму

 

Кілька способів зберігання цибулі порею на зиму в домашніх умовах

 

Відомо кілька способів зберігання цибулі-порей на зиму. ЇЇ можна зберігати в погребі, в холодильнику і навіть на грядці. Перш ніж відправляти цибулю на зберігання, її необхідно правильно підготувати, щоб вона зберігла всі свої корисні якості протягом довгого часу.

Основні способи зберігання Цибулі-порей

Цибулі-порей — цінна овочева культура, багата вітамінами і корисними речовинами. Рецепти приготування великої кількості страв припускають в якості інгредієнта цей овоч. Багато дачників вирощують її на своїх ділянках, а от як взимку зберігати його, знають не все. На зберігання необхідно закладати зрілі плоди. До збору врожаю приступають на початку жовтня і намагаються закінчити його до першого снігу. Щоб не пошкодити рослину, його потрібно не висмикувати, а викопувати. Цибулини очищаються від землі, видаляються пожовклі верхівки листя.

Кілька способів зберігання цибулі порею на зиму

Одним з найпоширеніших способів зберігання цибулі-порей є його закладка в ящики з піском. Якщо під рукою немає ящиків, то можна використовувати будь-які відповідні ємності, наприклад, відра. Цибулини встановлюються в них злегка похило і пересипаються піском, який може бути трохи вологим, але не мокрим, інакше коріння загине.

Пісок повинен повністю закривати коріння і стебло. Ящики можуть перебувати в підвалі, погребі, сараї або іншому відповідному місці, температура в якому підтримується на рівні від 0 до +1 градуса, а вологість становить 80 — 85%. Ці умови захистять рослину від зростання кореневої системи і листя. Періодично місця зберігання необхідно провітрювати навіть зимою.По мірі необхідності порей дістається з ящика, ретельно очищається і використовується по призначенню.

Зберігання цибулі-порей в ящику з піском

 

 

Хорошим місцем для зберігання цибулі-порею взимку є утеплені парники. Для цього відбираються здорові неушкоджені екземпляри, у яких попередньо потрібно обрізати листя на 2/3 їх довжини. Потім слід укласти рослину рядами в порожню канаву і присипати землею або піском. Парник накривається рамами і утеплюється, щоб забезпечити внутрішню температуру 1-3 градуси тепла. У цих умови цибулю відмінно зберігається до настання весни.

Канава для зберігання цибулі-порей може бути організованим і у відкритому грунті. Для цього підійде будь-який рівне місце на ділянці. Довжина її може бути будь-якою, а глибину необхідно робити таку, щоб стебло рослини можна було повністю присипати землею. Цибуля ставиться вертикально або з невеликим нахилом і вибілена частина засипається землею до верхівки. Коли температура навколишнього середовища опуститься нижче 0 градусів, листя цибулі слід прикрити сухим листям дерев або соломою. Щоб захистити врожай від посягання гризунів, зверху його потрібно прикрити хвойним гіллям. При такому зберіганні порей чудово «доживе» до кінця весни.

зберігання цибулі порей на зиму

Досвідченим городникам відомий ще один ефективний спосіб, як зберігати овоч взимку: траншейний. Завдяки цьому способу корисні властивості цибулі зберігаються без змін протягом 5 — 7 місяців. Закладка в траншею проводиться в кінці жовтня, до того як настануть сильні заморозки. Траншею необхідно підготувати на сухій піднесеній ділянці. Цибуля укладається в борозни рівними рядами і присипається землею. Попереднього обрізання листю не потрібно.

Під час зберігання цибуля буде продовжувати рости за рахунок того, що поживні речовини з листя стануть надходити в стебло. Траншея повинна бути ретельно прихована дошками. Коли встановиться морозна погода, зверху необхідно укласти плівку і краї присипати землею. Щоб забезпечити доступ повітря, потрібно виконати 1 — 2 вентиляційні отвори на кожні 5 м² площі. Під час сильних морозів і малосніжних зим отвори закриваються. Протягом зими температура в траншеї буде перебувати на рівні від 0 до 2 градусів морозу. Цибулю-порей трохи заморозити і в такому стані  вона буде зберігатися дуже довго, не втрачаючи своїх товарних якостей і смаку. Взимку овоч дістається в міру необхідності. Не варто розкривати траншею під час дуже сильних морозів.

Відео: Як зберегти свіжою цибулю порей в домашніх умовах

Зберігання цибулі порей в домашніх умовах

Протягом тривалого часу можна зберегти цибулю-порей і в міській квартирі. Її можна скласти в ящик і залишити на балконі. Ящик потрібно ретельно вкрити утепленням. Рослина прекрасно переносить зниження температури повітря до 5 градусів морозу. Навіть якщо воно трохи підмерзне, то все одно буде придатне до вживання, адже заморозка — це ще один спосіб зберігання цибулі-порей в міській квартирі. Стебла потрібно ретельно очистити, коріння зрізати і вимити цибулю під проточною водою. Чисті цибулини розкласти на сухому рушнику для просушування. Коли вони висохнуть, їх слід подрібнити і скласти в підготовлені поліетиленові пакети або іншу тару і відправити в морозильну камеру.

Овочі залишаться свіжими і в квартирі, і в погребі. При кімнатній температурі овочі довго не пролежать. Їх потрібно тримати в холоді. Про те, як зберігати буряк взимку в квартирі читайте в нашій статті.

Заморозка подрібненої цибулі-порей в холодильнику

Добре зберігається овоч і в верхній камері холодильника. Для цього необхідно відібрати здорові рослини і охолодити їх до тієї температури, при якій вони будуть зберігатися. Потім укласти їх в поліетиленові пакети по 5 — 7 штук стебел і покласти в холодильник. Відбувається як би консервування рослини: всі процеси в цибулі-порей уповільнюються і затримується утворрення гнильних мікроорганізмів. Температура для такого способу зберігання цибулі-порей не повинна перевищувати 2 градусів тепла. Ніякої додаткової обробки збереженому таким способом овочу не потрібно, він може відразу ж вживатися за призначенням.

Відео: Лікувальні властивості цибулі-порей

Ще більше корисної інформації про зберігання овочів ви можете знайти на нашому сайті www.xpert.com.ua

 

Кілька способів зберігання цибулі порею на зиму в домашніх умовах