Як зберігати болгарський перець на зиму в домашніх умовах

Як правильно заморозити болгарський перець на зиму


Як зберігати вдома болгарський перець

 

Як зберігати болгарський перець на зиму в домашніх умовах

 

Для того щоб розібратися в тому, як зберігати перець болгарський, потрібно в першу чергу визначитися з його подальшим використанням в домашньому господарстві. Вся справа в тому, що при зберіганні перцю з метою його замаринувати або піддати термічній обробці вимоги до умов зберігання не такі, як в тому випадку, якщо планується додавати цей овоч в салат або вживати в сирому вигляді.

Опис та характеристика Болгарського Перцю

Болгарский перець — це дуже поживний овоч, що володіє, крім цього, чудовими смаковими відтінками. Його можна використовувати як для додавання в салати і супи, так і для інших цілей, в тому числі в медицині і косметології. У перцю солодкого є ще одна важлива особливість — велика кількість вітамінів. У зв’язку з цим часто виникає питання про те, як зберігати даний овоч, щоб зберегти і його смакові якості, і всі важливі вітаміни.

Характеристика Болгарського Перцю

Перш за все, необхідно розібратися в тому, який ступінь свіжості мають овочі, які були підготовлені для зберігання. Існує дві стадії свіжості перцю солодкого:

  • біологічна;
  • технічна.

Технічна стадія зрілості відрізняється від біологічної тим, що технічні плоди є трохи недозрілі, навіть зеленими. Причому потрібно врахувати, що саме технічні овочі найкраще підходять для довготривалого зберігання, так як при довгому знаходженні в сховищі всі процеси дозрівання тривають і закінчуються переходом продукту на біологічний етап зрілості.

Біологічна зрілість характеризується насиченим червоним або помаранчевим кольором плода. У забарвленні в такому випадку можуть бути присутніми також яскраво-жовті відтінки. Слід розуміти, що якщо перець знаходиться на такій пізній стадії зрілості, то він не буде зберігатися довго і, швидше за все, згниє при приміщенні сховища. Існує варіант зберігання таких плодів в морозилці, але тоді виростає ймовірність втрати або зміни смакових якостей в гіршу сторону.

Особливості зберігання перцю

 

 

Зберігання Болгарського перцю в домашніх умовах протягом зими

Для тих читачів, які займаються вирощуванням солодкого перцю на присадибних ділянках, буде цікавою інформація про те, що при відборі плодів для зберігання необхідно збирати їх без відділення плодоніжки. Так перець довше залишається свіжим. Якщо плодоніжки відірвати, то різко збільшується шанс зараження солодкого перцю різноманітними хворобами і прискорення процесів гниття. Для того щоб плоди не зів’яли відразу після збору врожаю, необхідно накрити свіжі овочі щільною, але вентильованою тканиною: мішковиною або подібним їй матеріалом.

Якщо перець не вирощують на власній грядці, а купується в магазині або супермаркеті, то необхідно вибирати цілі плоди середнього розміру з неушкодженою плодоніжкою. Враховувати також треба соковитість плодів: сухі найчастіше зберігаються менше, ніж соковиті.

Як зберегти свіжий болгарський перець на зиму

Щоб зберегти всі корисні властивості і смакові характеристики перцю солодкого, потрібно використовувати для зберігання невеликі дерев’яні ящики, а сам перець болгарський потрібно попередньо упакувати в пакети з товстого поліетилену. Але не можна забувати про те, що в пакетах обов’язково слід виконати невеликі отвори для проникнення повітря. В іншому випадку це може призвести до незворотних змін смакових властивостей плодів.

Зберігання свіжого перцю

Після, ящики з овочами потрібно помістити в добре вентильоване приміщення (найкраще на балкон), при цьому температура зберігання повинна коливатися в діапазоні від 0 до 2 градусів. Також підійде для цієї мети холодильна (але не морозильна) камера.

Існує цікавий спосіб зберегти дані овочі свіжими максимально довгий час. Він полягає в тому, що перець болгарський зберігається прямо на кущі. Для цього потрібно дочекатися, коли плід повністю дозріє, і вирвати його з землі разом з кущем. Після здійснення даної процедури потрібно окропити весь кущ 1% -ним розчином сірчанокислої міді і повісити за коріння на терасі заміського будинку або на лоджії міської квартири. Але балкон квартири в такому випадку повинен бути утеплений, так як надмірно низькі температури здатні знищити перець болгарский.

Заморозка болгарського перцю для зберігання взимку

Крім вищеописаних способів, існує і досить радикальний спосіб зберігання болгарського перцю: заморозка на зиму. У морозильній камері перець, звичайно ж, змінить свої смакові якості, але існує кілька прийомів, як змусити його зберегти свій яскравий насичений колір і деякі корисні властивості, в тому числі частину вітамінів.

Заморозка болгарського перцю фото

Для того, щоб зрозуміти, як зберігати перець в морозилці, потрібно ретельно вивчити види його заморозки. Фахівці виділяють всього два основних види заморозки болгарського перцю:

  • шматочками (для салатних страв і борщів);
  • цілком (для подальшого фарширування різними наповнювачами).

Для заморожування в домашніх умовах необхідно відбирати тільки найбільші і плоди яркого кольору, які не містять пошкоджень і зовнішніх дефектів.

Підготовка плодів перцю для заморозки

Перед заморожуванням плоди потрібно помити, відрізати нижню частину і повністю видалити зсередини насіння. Але не слід занадто сильно промивати внутрішню частину овоча: зайва волога може завадити збереженню корисних властивостей овоща. Після попередніх процедур перці вставляють один в одного. Для їх збереження в морозилці добре підходить сухий піддон, застелений шорсткою тканиною.

Підготовка плодів для заморозки

Таким чином, зберігання болгарського перцю може починатися в будь-який час року, але зазвичай його заготовляють влітку, щоб взимку харчуватися салатом зі смачними овочами. В тому випадку, якщо було прийнято рішення зберігати перець шматочками, то найкраще розрізати його гострим ножем на приблизно однакові кубики і помістити в особливі  поліетиленові мішки. Коли плід розрізаний і поміщений в пакет, з нього треба випустити зайве повітря.

Зберігайте перець в морозилці оптимально при температурі -15 градусів: так він може зберігати свої характеристики і корисні властивості (в тому числі частина вітамінів) протягом року або навіть більше.

Відео: Болгарський перець: як і де його правильно зберігати на зиму

Ще більше цікавої інформацій про зберігання овочів і фруктів ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Як зберігати болгарський перець на зиму в домашніх умовах