Жимолость їстівна: посадка та догляд з фото-описом

Жимолость їстівна, ягода. Посадка, вирощування, догляд.


Жимолость їстівна вирощування і догляд фото

 

Жимолость їстівна: посадка та догляд з фото-описом

 

Жимолость їстівна вирощування і догляд

Чагарникові сорти жимолості не тільки красиві, але і корисні, вважаються справжньою панацеєю від цинги, недокрів’я, серцево — судинних захворювань. Ягода давно сподобалася садівникам. Про те, як проводиться вирощування і догляд жимолості їстівної, а також догляд і вирощування жимолості капріфоль, розглянемо докладніше в даній статті.

Жимолость багата природними вітамінами, капріфоль вважається її декоративною формою, кучерява рослина стане справжньою живою огорожею для будь-якого паркану, альтанок, або арок.

Ліановидний капріфоль вирощується зазвичай для ландшафтного дизайну, батоги розростаються швидко в довжину, доходять до 6 метрів, краса і аромат від цвітінь викликають у садівників справжнє захоплення. Капріфоль ще називають запашною жимолостю і широко використовують для виробництва парфумерії.

Жимолость не є примхливою ​​культурою, однак високоросла рослина потребує своєчасної обрізки, має деякі нюанси при вирощуванні та догляді.

Висаджуються кущі навесні або восени. Весняна посадка проводиться досить рано у зв’язку з раннім формуванням пучок рослин. Знаючи всі тонкощі вирощування даного чагарнику, висадити можна його і восени. Перед посадкою жимолості необхідно враховувати деякі правила: — висаджувати рослини краще в сонячному місці, не підійде для їх росту болотиста місцевість. Якщо грунт — глинистий, потрібен хороший дренаж — глибина ями повинна бути не менше 70 см, для дренажу дно необхідно засипати гравієм або піском, зверху — тонким шаром вапна і землею — щоб уникнути повітряних кишень лунку перед зануренням саджанця потрібно добре розправити, при цьому розташування кореневої шийки не повинно бути нижче рівня землі.

 

 

Надалі коріння рослини важливо рясно поливати, а гілки — підрізати. Особливо кілька тижнів після висадки для приживлюваності рослин важливо, щоб грунт був постійно вологим, для м’якого зволоження поливати саджанці краще з лійки.

Жимолость їстівна, ягода. Посадка, вирощування, догляд.

Через кілька днів після посадки провести мульчування саджанців перегноєм, або торфом, уклавши матеріал навколо стовбура рослини. Рослина не боїться посухи, поливати її можна в спеку, підгодовувати добре комплексними добривами.

Підживлення проводиться поетапно. Уперше їйогопроводять навесні. На 10 літрів води додається добриво (1 ст. л) і нітрофос (1 ст. л). Під кожен кущ виливається по відру розчину, молодим саджанцям достатньо 3 — 4 літри.

Друга підгодівля проводиться в період появи зав’язі. На 10 літрів води додати сульфат калію (1 ст. л), нітрофос (2 ст. л). Під дорослий кущ виливається до 20 літрів добрива, під молодий кущ — до 5 літрів.

Втретє підгодівля поводится восени. На 10 літрів води додають суперфосфат (3 ст. л), сірчано — кислий калій (2 ст. л). Поливають кущі в такому ж обсязі, як і при другій підгодівлі.

Обробляти грунт можна в будь-який зручний час, коренева система у чагарників добре розвинена, йде вглиб землі до 40 см, пошкоджень не боїться. Для стимуляції розгалуження ліановидні рослини потребують обрізки. Як правило, цим займаються на майбутній рік після їх висадки.

З настанням весни обрізають відмерлі гілки, так рослина омолоджується, починає бурхливо і стрімко рости на радість садівникам.

Жимолость їстівна, ягода. Посадка, вирощування, догляд.

Вирощування і догляд їстівної жимолості не представляє особливої ​​складності. Головне, щорічно вносити добрива, перегній, стежити за тим, щоб грунт був пухкий, без бур’янів, з доступом до кореневої системи води і повітря. Ягоди дуже корисні, восени з них роблять різні заготовки: повидло, джеми, компоти, варення.

Жимолость капріфоль догляд і вирощування полягає в проріджуванні — 1 раз у 2 — 3 роки, в обрізанні батогів по досягнення їх більше 50 см у висоту, в повному обрізанні кущів по досягнення 15 — річного віку, залишаючи лише пеньки з пучками 50 — 60 см від землі. Видаляти ж пошкоджені, неправильної форми пагони потрібно щорічно з метою профілактики, щоб молоді і здорові пагони з приходом нового сезону швидко росли, розвивалися і радували красою своїх господарів. Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не знайте проблем і турбот у Вашому Саду!

Читайте також:

 

Жимолость їстівна: посадка та догляд з фото-описом