Жоржини — вирощування, посадка навесні і догляд

Як вирощувати та доглядати квіти жоржини


Квіти жоржини - вирощування, посадка навесні і догляд

 

 

Жоржини починають висаджувати в грунт пізньою весною. При правильній посадці вони рідко страждають від поворотних заморозків. Як провести цю процедуру — читайте в нашій статті.

Терміни посадки жоржин

Терміни посадки жоржин варіюються в залежності від клімату. У середній смузі вкорінені живці у відкритий грунт висаджують в першій декаді червня. У південних районах проводять або дуже ранню посадку з подальшим утриманням рослин при короткому дні.

Загалом, садять цю квітку в кінці травня на початку червня, коли мине небезпека поворотних заморозків. Якщо проводити посадку раніше, бульби можуть підмерзнути. Якщо посадити жоржини занадто пізно — цвітіння може потрапити на найспекотніші місяці літа: кінець липня — початок серпня, і квітки швидко вигорять.

Як правило, висаджують пророщені бульби жоржин

Як правило, висаджують пророщені бульби жоржин

Однак деякі квітникарі вважають, що рання посадка жоржин тільки на користь цій культури. На їхню думку, висаджувати пророслі бульби жоржин варто в першій і другій декадах травня. Адже бульби будуть захищені шаром землі, а прохолодна та досить волога погода сприятиме розвитку досить потужної кореневої системи.

Якщо Ви підготували розсаду жоржин — з її посадкою краще трохи почекати, під плівкове укриття або агріл висадку розсади починають з середини травня.

Розсаду жоржин висаджують в грунт у другій половині травня під плівкове укриття

Розсаду жоржин висаджують в грунт у другій половині травня під плівкове укриття

Посадка жоржин

Жоржини на великих площах висаджують однорядковими стрічками з відстанню між ними 70- 80 см (при посадці двох рослин до одного кола до 100 см), а між рослинами в залежності від сортових особливостей і якості посадкового матеріалу 70-90 см.

При посадці великих бульб при трьохстебельній культурі площу живлення однієї рослини збільшують до 1 м2. Перед посадкою ділянку маркують і копають ямки. При використанні свіжого або напівперепрівшого гною з наступним його закладенням поживною землею ямки викопують розміром ЗО см Х 40 см.

 

 

Читайте також: Вирощування однорічних жоржин

Найчастіше вносять вивітрений торф, торфокомпост, перегній з розрахунком 3-4 кг на рослину. Для більш повного використання мінеральних добрив їх нерідко перемішують з органічними. На 1 м2 вносять 15 г калійної селітри, 10 г сірчанокислого калію, 15- 20 г суперфосфату в суміші з органікою.

У центрі ями обов'язково встановлюють кілочок, до якого прив'язують бульби

У центрі ями обов’язково встановлюють кілочок, до якого прив’язують бульби

Після підготовки посадочних ямок, в центрі ямки встановлений кол, до якого згодом підв’язують рослину. Висаджують на 3-4 см глибше, ніж вона росла раніше, прикриваючи перший міжвузля ґрунтом. Після посадки землю розрівнюють, відступивши на 10-15 см від основи стебла, роблять лункообразний земляний валик для поливу, витрачаючи на кожну рослину 5-6 л води.

Після підсихання грунту його мульчують навколо рослини торфом — шаром 5 см або соломістим гнійом, що покращує аерацію і температурний режим. Одночасно з цим підв’язують рослини до кілків, використовуючи м’який шпагат або синтетичний шнур.

Догляд за посадкою жоржин

Рослини жоржин дуже вимогливі до вологості грунту і повітря. Ґрунт завжди підтримують в зволоженому стані, не допускаючи підсихання. Проводять зволожувальні поливи протягом 10 — 15 хв, використовуючи спеціальні насадки, що дозволяє на короткий час підвищити вологість повітря в спекотні літні дні.

Щоб жоржини пишно цвіли, важливо не допускати пересихання грунту, а також зволожувати навколо них повітря в жаркі дні

Щоб жоржини пишно цвіли, важливо не допускати пересихання грунту, а також зволожувати навколо них повітря в жаркі дні

Після вкорінення рослини підживлюють органо-мінеральними добривами, якщо їх не вносили при передпосадочній заправці ям. Коров’ячий гній, рідину, курячий послід розводять. На 10 л води використовують 1 л розчину рідини або коров’ячого гною або ½ л курячого посліду. До органічних добрив додають 15 г калійної селітри (при її відсутності 10 г аміачної селітри), 10 — 15 г сірчанокислого калію і 15 — 20 г суперфосфату. Навколо рослин роблять канавки глибиною 5 — 6 см, куди і виливають розчин добрив, 10 л на 4 — 5 рослин.

Читайте також: Вирощування магнолії в домашніх умовах

Таке підживлення дають раз в 12 — 14 днів. Якщо підгодівлі проводять раз в 3 — 4 тижні, то 10 л розчину витрачають на 2 — 3 рослини. Після вбирання добрив обов’язково проводять полив, використовуючи спеціальні насадки.

Органо-мінеральні підгодівлі проводять до другої декади липня. Згодом підгодовують фосфорно-калійними добривами (15 г сірчанокислого калію і 50 г суперфосфату на 10 л води). При наявності калійної селітри її вносять у кількості 10 — 15 г, що вирівнює співвідношення основних елементів мінерального живлення в ґрунтовому розчині.

Не припиняють підживлення, а в теплу погоду і поливи і після другої декади серпня, тільки перевагу віддають фосфору. Вносять 80 — 100 г / м2 суперфосфату і 30 г / м2 сірчанокислого калію. Без достатнього надходження води і забезпечення рослин фосфором і калієм процеси відтоку вуглеводів з листя, стебла в корнеклубінь проходять уповільнено і неповно.

Жоржини потребують регулярної підгодівлі

Жоржини потребують регулярної підгодівлі

Протягом літа, крім підгодівлі і поливів, проводять прополки і розпушування ділянки, пасинкують бічні пагони, що розвиваються з пазушних бруньок, видаляють бічні бутони пагона.

У сортів з потужним розвитком вегетативної маси обривають нижнє листя на рівні 30 — 40 см. Це покращує повітрообмін близько рослин і перешкоджає розростанню товстого стебла біля основи кореневої шийки, що погіршує зберігання корінневих клубнів.

***

Ну, ось і все, наша стаття про дивовижну квітку жоржину підійшла до кінця сподіваємося, що Ви зрозуміли як вирощувати та доглядати за цією рослиною. Залишайтеся з нашим сайтом xpert.com.ua і Ваш сад буде самим найкращим!

Відео: Як правильно садити жоржини

 

Жоржини - вирощування, посадка навесні і догляд