Жовтіють листя у баклажанів — причина і лікування

Причини пожовтіння листя у баклажанів


жовтіє листя у баклажан

 

Жовтіють листя у баклажанів - причина і лікування

 

Кожен дачник, який хоч раз стикався з вирощуванням баклажан на своїй дачній ділянці, знає, яким іноді примхливим і проблематичним може бути це заняття. Баклажан — смачний, корисний овоч, полюбився багатьма жителями нашої країни. Його часто маринують або готують з іншими овочами. Саме тому багато хто хоче отримати свій власний урожай баклажан, але основною проблемою, яка виникає при посадці саджанців і їх вирощуванні, стають пожовклі листя. Чому жовтіє листя у баклажан? Що робити? Відповіді на ці питання будуть розглянуті в статті.

Жовте листя у баклажанів

             Жовте листя у баклажанів

Чому жовтіє листя у баклажан — можливі причини

Перш за все, хочеться відзначити, що баклажан — досить вимоглива і проблематична рослина. Вона не буде рости на невідповідному ґрунті, неправильно обраному місці або при відсутності поживних речовин. Також рослині необхідна помірна кількість сонячного світла, а не його надлишок. Якщо відразу після посадки розсади жовтіє листя у баклажан, значить, для нього створені неналежні умови. Не роблячи ніяких дій, ви лише погіршите положення і в підсумку втратите весь урожай. Але коли дії вчасно, то існує ймовірність того, що розсада відійде і продовжить своє зростання.

Чому жовтіє листя у баклажан - можливі причини

Навіть якщо ви не так давно почали вирощувати культуру на дачній ділянці, ви також зможете впоратися з цією проблемою. Спочатку давайте розберемо причини чому жовтіє листя у баклажан:

Читайте також: Чому жовтіє листя у яблунь

 

 

  1. Недостатньо живильний ґрунт. Якщо ґрунт вашої дачної ділянки мізерний, то баклажан ніколи не буде добре рости і рясно плодоносити. Першою ознакою відсутності важливих мінералів є пожовтіння нижніх листочків розсади. Головною складовою будь-якого ґрунту повинен бути азот, завдяки якому всі мінерали і елементи рівномірно розподіляються. Що робити, щоб збагатити ґрунт? Важливо регулярно вносити органічні або мінеральні добрива, особливо після зими. Що стосується останніх, то придбати їх можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Головне — строго слідувати інструкції і не перебільшувати норму, інакше можна завдати шкоди кореневій системі.
  2. Відсутність вологи. Баклажан дуже погано реагує на посуху. Це відразу видно в зовнішньому вигляді рослини, на якому утворюються жовті листочки. Дачникові необхідно встановити регулярний полив і строго стежити за кількістю води, оскільки перезволоження також небезпечно, як і сильна посуха.
  3. Прямі сонячні промені. Оптимальним місцем для посадки баклажанів є злегка затемнена ділянка без попадання на неї сонячних променів. Якщо такої можливості немає, намагайтеся більше поливати рослину і мульчувати ґрунт.
  4. Інфекція або шкідники. Баклажани піддаються атаці багатьох захворювань, тому потребують обробку і обприскування. Перший раз обприскування відбувається після посадки розсади. Якщо весна видалася дощова, то необхідно зробити обробку ще раз. Не варто нехтувати цією дією, оскільки саме від неї залежить кількість майбутнього врожаю.
  5. Ще однією причиною може бути поливання рослини холодною водою. Коренева система баклажан дуже чутлива, тому потребує поливу теплою водою.

Жовтіють листя у баклажанів - причина і лікування

Якщо виявити всі ці причини вчасно, то можна впоратися з ними досить швидко. Але що робити, щоб зберегти рослину?

Жовте листя у баклажан — лікування

Щоб запобігти виникненню жовтого листя, необхідно дотримуватись рекомендацій і створити для культури найбільш відповідні умови:

Жовте листя у баклажан - лікування

  • Ґрунт. Ґрунт повинен бути розпушуваним і поживним. Для цього можна змішати верхній шар з добривами.
  • Місце знаходження. Краще віддавати перевагу затемненим місцях, з обмеженою кількістю сонячних променів.
  • Добриво. Обов’язково внесення кальцію, магнію, азоту і фосфору протягом всього зростання.
  • Догляд. Слідкуйте за бур’янами, ретельно їх виривайте і не допускайте близького сусідства з іншими культурами.

Радимо переглянути відео: чому жовтіють листя у баклажанів

Отже, тепер ви знаєте, чому жовтіє листя у баклажан і що робити в цьому випадку. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити здорові, стиглі плоди баклажанів, які так люблять і дорослі і діти. Радимо переглянути наші незмінні рубрики город та хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато цікавої інформації.

 

Жовтіють листя у баклажанів - причина і лікування