Чому жовтіє листя огірків з середина та по краях. Що робити?

У огірків жовтіють краї листя


жовтіє листя огірків

 

Чому жовтіє листя огірків з середина та по краях. Що робити?

 

Проблема, з якою періодично стикаються всі дачники — це те, що жовтіє листя огірків. У когось листя починає змінювати колір з середини, а у когось — починають жовтіти по краях. Якщо нічого не робити, то незабаром замість гарного, багатого врожаю залишиться лише сухе бадилля. У ваших огірків жовтіє краї листя? Що робити в цій ситуації? Давайте розбиратися.

Чому жовтіє листя огірків з середина та по краях

                                  Жовтіє листя огірків по краях

Причини чому жовтіє листя огірків

Зовнішні зміни на рослині завжди говорять про проблему. Ми розглянемо найпоширеніші причини пожовтіння листя:

 1. Недостатня кількість ультрафіолетових променів. Ця причина найпростіша, яка може бути викликана банальною відсутністю сонячного світла. Чому таке трапляється? Виною всьому пишно квітучі грядки огірків, верхні листки яких часто закривають доступ променів для нижніх. В результаті чого останні починають активно жовтіти. Щоб цього уникнути, достатньо періодично обривати жовті листочки. На кількість і якість врожаю це ніяк не вплине, тільки злегка зіпсує зовнішній вигляд куща.
 2. Велика кількість вологи або її нестача. Огірок — вологолюбна рослина. Якщо температура повітря не критична, то поливати кущі можна кілька разів на тиждень, але якщо літо видалося сильно жарким, тоді полив потрібен щоденний. В іншому випадку, коренева система огірка вилізе наверх в пошуках вологи і відразу засохне. Не менш небезпечне і перезволоження. Це сприяє гниттю коріння, яке відіб’ється в першу чергу на стані листя.
 3. Грибкові захворювання. Ще однією причиною пожовтіння країв листя можуть бути такі захворювання — фузаріоз, пітіоз і т.д. Помітити грибки можна за темно — коричневими плямами на листочках, які з часом поширюються по всьому периметру листка. тому знайте: якщо сильна спека різко змінюється на холодну погоду, то перше, чого потрібно чекати — грибкових захворювань.
 4. Напад шкідників. Найчастіше огірки страждають від таких шкідників — білокрилка і павутинний кліщ. Ці паразити всмоктуються в листя рослини і знищують всі соки. Як результат — пожовклі краї листя. Що робити в такому випадку? Краще всього діє кроплення спеціальними препаратами до цвітіння.
 5. Недолік поживних речовин. Практично всі дачні ділянки страждають від мізерної і непітательной грунту, в якій відсутня необхідна кількість магнію, калію, заліза і марганцю. Першими, хто реагує на ці проблеми — листя огірка. Виправити ситуація можна за допомогою внесення певних підгодівлі.

 

 

причини пожовтіння листя огірків

Читайте також: Правильний полив огірків у відкритому ґрунті

Профілактика від пожовтіння листя огірків

Звичайно, кожен дачник не бажає виникнення такої проблеми на своїй ділянці, тому найкраще рішення — це профілактика. Для цього необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Намагайтеся щороку вибирати для посадки огірків різні місця, і ні в якому разі не саджайте рослину після гарбуза.
 • Слідкуйте за кількістю і якістю поливу. Якщо у вас не виходить часто відвідувати дачну ділянку, тоді замульчуйте грядки соломою або скошеною травою. Так ви збережете вологу в ґрунті і не дасте кореневій системі повністю засохнути.
 • Не нехтуйте правильною підгодівлею. Для цього можна використовувати як органічні, так і мінеральні добрива. Також відмінну дію надає трав’яний настій з невеликою кількістю золи — така суміш не тільки наситить ґрунт, але також захистить рослину від паразитів.
 • Відразу після того, як проклюнуться перші сходи, саме час окропити рослину щадним складом: 40 г господарського мила, 2 л молока і 60 крапель йоду. Все це розбавити в 10-ти літровому відрі з водою і обприскувати через 5 днів.

Що робити, щоб запобігти пожовтінню листя огірків

 • Добре захищає рослину слабкий розчин марганцівки, який рекомендується заливати під корінь.
 • Щоб захистити огірки від шкідників, деякі дачники використовують лушпиння цибулі, яке попередньо заливається водою і настоюється протягом доби. Потім лушпиння віджимається, а настій проціджують і розводять з водою. Обприскувати рослину таким розчином слід регулярно.

Читайте також: Пасинкування огірків у відкритому ґрунті. Відео

Коли у огірків жовтіє листя, що робити в першу чергу? Не сприймати це, як належне, а починати активно діяти і шукати причину такого стану рослини.

Коли у огірків жовтіє листя, що робити в першу чергу?

Відео: Що робити якщо жовтіє листя огірків з середини та по краях

Сподіваємося, що поради на нашому сайті допоможуть вам виростити на вашій дачній ділянці здоровий і багатий урожай.

 

Чому жовтіє листя огірків з середина та по краях. Що робити?