Чому у помідор жовтіють листя у відкритому грунті і що з цим робити?

Як лікувати лістя помідор від пожовтіння: Причини і лікування


Чому жовтіє листя у помідорів

 

Чому у помідор жовтіють листя у відкритому грунті і що з цим робити?

 

Незабаром після посадки розсади деякі дачники помічають, що починається пожовтіння і усихання нижнього листя. Це трохи бентежить, адже рослина отримувала, здавалося б, всі необхідні вітаміни і мікроелементи. Томати — досить примхлива культура, яка потребує особливої уваги з часом посадки і особливого догляду під час росту. Чому жовтіє листя у помідорів і як лікувати подібне явище? Відповідь на це питання дізнаємося з цієї статті.

жовтіє листя у помідорів лікування

Пожовкле листя в помідор

Чому жовтіє листя у помідорів: 7 основних причин

Кожен дачник бажає, щоб висаджені рослини принесли максимальний урожай. Але сьогоднішня екологія і ґрунт залишають бажати кращого і змушують вдаватися до різних хитрощів. Пожовтіння листя — серйозна проблема, з якою зіштовхуються городники по всій країні.

Пожовтіння листя помідор

Читайте також: Добрива для розсади помідорів і перців

Фахівці не можуть точно визначити причину цього явища, оскільки їх може бути кілька:

 

 

  1. Погане функціонування кореневої системи. Якщо розсада погано розвивалася в ємності, то її пересадка у відкритий ґрунт «запустить» систему всієї рослини, сприяючи сплетіння коренів в один великий клубок. Оскільки при вирощуванні розсади потрібно набагато менше землі, її різке збільшення при пересадці не завжди позитивно позначається на стані всієї культури. Рішенням проблеми в цьому випадку є пересадка помідор на інше місце. Якщо цього не зробити, то розсада незабаром загине.
  2. Переохолодження. Для слабкої кореневої системи рослини досить одного переохолодження, щоб наслідки позначилися на всій культурі. Якщо ви посадили помідори в середині весни, але температура повітря раптом почала різко знижуватися, то це миттєво позначиться на всіх фазах розвитку рослини. Щоб цього не допустити, фахівці рекомендують накривати розсаду поліетиленовою плівкою або спеціальною тканиною.
  3. Пошкодження коренів. Якщо у вас пожовкли тільки нижні листки помідор — це привід задуматися про порушення кореневої системи всієї розсади. Розрив або порушення може статися в момент пересадки у відкритий ґрунт, при розпушуванні або видаленні бур’янів. В такому випадку панікувати не варто — коріння швидко відросте, укорениться і посприяє появі нової, зеленого забарвлення розсади.
  4. Засуха. При нестачі вологи, листочки помідор відразу починають жовтіти і навіть опадати. Якщо весна або літо посушливе, рекомендується встановити регулярний полив і точно йому слідувати. Не допускайте потріскування ґрунту, оскільки промені досягають коренів і призводять до їх загибелі.
  5. Надлишок вологи. Велика кількість вологи — основна причина появи жовтих листочків. Не варто лити велику кількість води, так як грунт повинен повністю просихати. Якщо цього не відбувається, коріння починають загнивати, що призводить до загибелі всієї рослини.
  6. Нестача вітамінів і мікроелементів. Також може стати причиною пожовтіння листя. Відсутність калію, магнію і фосфору позначається на верхній частині листочка і загнивання всього плоду. В такому випадку кращим рішенням буде використання мінеральних і органічних добрив, що вносяться перед посадкою або під час цвітіння. Краще не нехтувати такими добавками, оскільки сьогодні практично не залишилося ґрунту з нормальним складом необхідних речовин.
  7. Фузаріозне в’янення. Це грибкове захворювання може стати причиною виникнення жовтизни. При погляді на уражену рослину виникає відчуття, що розсада поливалася досить давно, хоча насправді це могло бути вчора. Джерелом поразки можуть бути насіння, ґрунт або внесення добрива. Зараження починається з коренів і плавно переходить на стебло рослини.

Як лікувати жовтизну листя помыдор

Як лікувати жовтизну листя на помідорах?

Найголовніше — приділити достатню увагу профілактиці. Насіння помідор в обов’язковому порядку повинні проходити знезараження в слабкому розчині марганцівки. Не варто нехтувати подальшим промиванням чистою, свіжою водою, дезінфікуванню ємності, субстрату і садового інвентарю.

Якщо ж жовтизна все таки виступила, необхідно зробити все можливе для її видалення: організувати регулярний полив, внесення добрив і зрошення. Звичайно, гарантії, що відновиться колишній зовнішній вигляд рослини немає, але зате ви зможете зберегти урожай.

Як лікувати жовтизну листя помыдор

Отже, тепер ви знаєте, чому жовтіє листя у помідорів і як лікувати цю проблему. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити на своїй дачній ділянці багатий урожай соковитих, стиглих і смачних помідор.

Відео: Що робити якщо у помідор жовте листя

Радимо переглянути наші незмінні рубрики вирощування помідорів та хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато корисної інформації.

 

Чому у помідор жовтіють листя у відкритому грунті і що з цим робити?