Чим вкрити часник на зиму — підбираємо матеріали для укриття часника взимку

Чи потрібно вкривати часник на зиму?


Чим і як правильно вкрити озимий часник на зиму

 

Чим вкрити часник на зиму - підбираємо матеріали для укриття часника взимку

 

Якщо ви тільки почали вивчати мистецтво вирощування овочів і тільки дійшли до озимих культур, то, напевно, об’єктом експерименту стане часник, і вам ще потрібно вирішити чим прикрити його на зиму. Але це не так просто, якщо ви дійсно хочете забезпечити збереження майбутнього урожаю. Чим і як правильно вкрити озимий часник на зиму — найкращі поради саме для вас у нашій статті.

Посадка часнику на зиму: методи та підготовка ґрунту

Методика осінньої посадки часнику характеризується незаперечними перевагами, що вигідно відрізняють її від традиційної весняної висадки. Наприклад, представлений спосіб дозволяє забезпечувати більш ранній ріст саджанців і, як висновок, збирання урожаю. До того ж, висадженому під сніг часнику не страшна ніяка засуха. Бо для свого харчування та зволоження саджанці використовують воду, яка утворюється під час розтавання снігу.

Посадка часнику на зиму

Більш ранні терміни збору врожаю дозволяють звільнити грядки для інших посівів, та й  саджанці по весні дають однорідні посіви. Звичайно, висаджений під сніг часник проходить хороше закалювання, завдяки чому стає більш міцним і життєдайним, а, значить, менш піддається різним захворюванням. Так само осіння посадка і ранні весняні сходи дозволяють уберегти часник від більшості поширених в шкідників.

Озимий часник нормально себе почуває в незалежності від температурних перепадів і ступеня вологості, а огородник позбавляє себе головної болі щодо цього і розвантажує графік весняних робіт, тому що значна частина задач хоча б по одній культурі він вирішить восени. Також вам не доведеться поливати цю землю майже до літа. Це не вся вигода! Озимий часник прекрасно підходить для тривалого зберігання, в тому числі і в домашніх умов, і в результаті осінньої посадки можна отримати особливо красиві та великі головки з рівномірним поділом на окремі зубчики.

Відео: Висадка озимого часника восени

Особливості підготовки грядки та терміни висадки озимого часнику

Для досягнення сприятливого результату і хорошого урожаю по весні дуже важливо не прогадати з часом посадки. Справа в тому, що при ранній висадці зубці часнику можуть розпочати рости занадто рано, а це значною мірою послабить їх холодостійкість. Однак і затягувати з цим процесом не рекомендується, тому що до настання заморозків рослині потрібно як слід освоюватися і вкорінюватися в ґрунті. Тому оптимальним часом для посадки озимого часника вважається період з кінця вересня і до середини жовтня, залежно від кліматичних умов певної місцевості.

Процес посадки вкрай простий, однак у цієї справи свої тонкощі та секрети, які необхідно враховувати. Розглянемо їх детальніше. По-перше, для висадки під сніг рекомендується вибрати найбільші зубчики. Вважається, що чим більше їх розмір, тим кращий урожай можна отримати в результаті. Що стосується вибору сорту, то рекомендується віддати перевагу наступних найменувань: Комсомолець, Грибовський 60, Данилівський місцевий, Отрадинські, Грибовський ювілейний.

 

 

Коли садити часник на зиму

По-друге, підбираючи місце для майбутніх грядок, зверніть увагу, що комфортніше всього часнику буде на тих ділянках, де раніше росли гарбуз, капуста, зелень або бобові культури. Також необхідно підготовити ділянку. Для цього його слід очистити від каменів і бур’янів, ретельно перекопати і наситити ґрунт за допомогою компосту, перегною або спеціальних мінеральних добрив. Задійде для цих цілей і гній, але тільки перепрілий, і ні в якому разі не свіжий!

Після цього рекомендується зробити паузу на 10-14 днів, оскільки висадка часника в свіжеперекопаному ґрунті може негативно позначитися на процесі його вкорінення і рівень майбутньої врожайності.

Відео: Як правильно садити часник на зиму

Рухаймося далі. Коли будете робити борозенки для висадження часника, збагатіть ґрунт попелом або перегноєм. Так само буде непогано насипати на дно трохи дрібного піску. Саджати часник на зиму слід на глибині рівній висоті двох його зубчиків . Відстань між борозенками повинно бути не менше 25 см. При опусканні часника в землю пам’ятайте, що зубчики повинні знаходитися на відстані 10-15 см один від одного. На цьому найважливіші поради по посадці закінчуються. Як зрозуміло, висаджування озимого часника не можна назвати тривалим і важким процесом. Однак це ще тільки половина справи.

Для того, щоб ваша робота дала хороші результати у вигляді багатого врожаю, рослині потрібно забезпечувати правильне подальше утримання. Тому одразу після посадки рекомендується зрівняти поверхню ґрунту, використовуючи для цього зворотну сторону граблів. Далі по весні землю на часникових ділянках слід добре прорихлити і в разі необхідності прорідити врожай. Полив треба буде проводити приблизно з середини травня і до середини липня. За місяць до збирання урожаю зволоження потрібно зупинити, інакше з’явиться небезпека загнивання кореневища. Посадка і догляд — все це тільки половина, необхідно піклуватися ще й про благополучну зимівлю саджанців. Це, напевне, найважливіша умова для отримання хорошого урожаю. Розглянемо цю тему більш детально.

 Для чого потрібно накривати часник на зиму?

В першу чергу, ця процедура необхідна для того, щоб захистити рослину від холодів і запобігти його вимерзанню. Городники зі стажем виділяють наступні причини укриття озимого часнику :

  • температурні перепади, адже при можливій відлизі рослина може почати давати сходи, які під час подальших заморозків просто-напросто загине;
  • укриття позитивно впливає на рівень урожайності;
  • використання певних матеріалів для укриття дозволяє не турбуватися більш ранні сходи;
  • ця процедура дає додаткову можливість захистити культуру від деяких хвороб і шкідників;
  • укриття також володіє снігозатримуючою властивістю, що не тільки захистить часник від надмірних холодів, а й стане на заваді надмірному зволоженню, яке може стати причиною гниття;
  • завдяки додатковому захисті можна забезпечити оптимальний розвиток цієї городньої культури на, так званому, етапі фізіологічної посухи, який спостерігається при температурі 0-9 градусів по Цельсію;
  • укриття на зиму перешкоджає переохолодженню ґрунту під час заморозків і забезпечує оптимальнй вміст вологи в ґрунті .

Для чого потрібно накривати часник на зиму

Якщо час посадки культури було правильно вибрано, а зима обійшлася без особливого лютого морозу, то цілком ймовірно, що озимий часник благополучно доживе до весни. Однак погода — дама нестабільна і часто презентує сюрпризи. Тому навіть найточніший синоптичний прогноз не виключає можливості швидкого похолодання. А якщо температура в ґрунті опускається нижче 10 градусів, то часник однозначно загине. Але навіть при найсприятливіших погодних умовах зимівля часнику без додаткового захисту повна деяких негативних наслідків .

Якщо нічим не накрити часник на зиму, то підвищується його схильність до стрілкування. Культура стає більш ослаблена, піддається гниттю і розвитку характерних захворювань.

Переваги висадки часнику восени

Також затримується час проростання саджанців приблизно на два тижні, а рівень урожайності помітно знижується. При відсутності укриття на час зимового періоду, озимий часник дозріває дещо пізніше звичайного , час затримки зазвичай складає від семи до десяти днів.

І, звичайно, у випадку раннього потепління при відсутності додаткової захисту, перевищення вологи проникає в ґрунт і призводить до перезволоження зубчиків, що може стати причиною загнивання кореневища. Ну а якщо через короткий проміжок часу знову вдарив сильний мороз, то часник може і заледеніти всередині. Тому рекомендується не ризикувати, а забезпечити часнику комфортну зимівлю, тим більше що це зовсім не складно.

Радимо прочитати: Посадка озимого часнику під зиму – як і коли саджати часник

 Коли і чим слід вкрити грядки часнику на зиму?

Але навіть укритий шаром перегною або низинного торфу в 2-3 см часник в холодні зими може вимерзти. Озимий часник гине при зниженні температури ґрунту кореневого шару до — 16,2 градусів по Цельсію.

Коли і чим слід вкрити грядки часнику на зиму

Зберегти посаджений часник можливо, якщо вкрити його опалим листям з лісу або хвоєю, а також шаром тирси близько 10 см.

У разі можливості вимерзання уже посадженого часнику, бажано залишити деяку частину непосадженою про запас, для посадки рано навесні. Він дасть урожай, хоча і значно менший, але придатний для відновлення посадок наступної осені.

Крім того, необхідно мати невелику грядочку ярового часнику, висадженого ранньої весни. Він менш урожайний, але зберігається значно краще навіть в кімнатних умовах.

Відео: Коли доречно садити часник на зиму

Ось і завершилася наша стаття «Як правильно вкрити часник на зиму». Сподіваємося, наші поради допоможуть вам виростити гарний врожай цього овоча. Також радимо відвідати нашу рубрику — город, де зібрані найкращі статті для вас. Нехай щастить!

 

Чим вкрити часник на зиму - підбираємо матеріали для укриття часника взимку