Зимова оранжерея: етапи будівництва та внутрішнього облаштування

Як зробити зимову оранжерею своїми руками для вирощування квітів


Зимова оранжерея чи зимовий сад що краще

 

Зимова оранжерея: етапи будівництва та внутрішнього облаштування

 

Про вічне літо мріють не тільки діти. Кому не хочеться навіть в суворий січневий день опинитися в атмосфері зелені і тепла? З кінця 17 століття ці бажання першими стали здійснювати англійці, влаштовуючи зимові сади. Російські дворяни ідею підхопили столітті в 19, зимова оранжерея стала атрибутом комфорту, достатку.

Чим сад відрізняється від оранжереї?

Зимовий сад обов’язково входить в систему житлового будинку і обігрівається від неї. Іноді такий сад стає рекреацією, прикрашає басейн, буває частиною зеленої вітальні. Оранжерея більш специфічний об’єкт інженерного будівництва, призначений для вирощування ботанічних (екзотичних) рослин. Прикрашають будинки господарів саме зимові сади. Оранжереї вимагають окремої будівлі та опалення. Радості від неї теж більше.

Види оранжерей для вирощування квіткових культур

Розрізняють оранжереї за місцем знаходження: поруч з будинком, прибудовою до нього або надбудовою над ним. Джерелами тепла можуть бути сонце, або природне освітлення, а також додаткове опалення. За конструктивним рішенням оранжереї бувають односхилі з великим кутом нахилу, двосхилі з меншими кутами нахилу, блоковими (кілька двосхилих), ангарні. Садити рослини в зимових оранжереях можна ґрунтовим способом, стелажним, ґрунтово- стелажним.

 

 

Облицювання оранжереї

Усередині оранжереї обробляються натуральним або штучним каменем, там можна влаштувати гроти, водойми або фонтанчики. Це дозволяє регулювати вологість всієї конструкції. Найкраще будувати оранжереї на східній стороні, щоб при сході рослини отримували максимум світла. Бережіть їх від опіків і влаштовуйте тінь найніжнішим з них. Якщо оранжерея вимушено вибудувана з північного боку, то вибирайте тіньолюбиві екзотичні екземпляри.

Плюси окремих конструкцій

Зимова оранжерея своїми руками

Прозорі стінки оранжерей дозволяють весь день акумулювати енергію тепла. Надлишок його легко компенсувати вентиляцією, цим зберігається постійна температура в приміщенні, позитивно впливає на розвиток субтропічних рослин. Продовження періоду вегетації сприяє цілорічному цвітінню ваших улюблених зелених насаджень. Зимова оранжерея дозволяє продовжити основну споруду, збільшити площу приміщення і поліпшити його естетичний вигляд. Плаваючі кріплення оранжереї не дозволять «з’їхати» їй щодо будинку при усадці.

Варіанти дизайну зимової оранжереї

Стиль зимових оранжерей в даний час варіюється: класика, хай-тек, етно або модерновий до послуг вашого дизайнера. Вибирайте, що за смаком, та по кишені. Засклені конструкції в основному імітують садово-парковий дизайн зі своїми формами. Лавки, альтанки, скульптури, фонтанчики — атрибути класичного стилю.

Обираємо квіти для оранжереї

Південним садам-оранжереям краще підійде пустельна флора: кактуси, сукуленти, алое або молочай. Східний або південно-східний садок полюбляє тропічні рослини: декоративні банани, фікуси, аспарагуси, бегонії або філодендрони. Центром композиції зазвичай бувають пара великих насаджень, наприклад пальма, фікусів. Навколо них компонуються інші рослини. Якщо оранжерея не опалюється, то можна віддати перевагу для температури в 5-10 градусів Цельсія субтропічний гранат, інжир, пассифлору, лимон, мандарин.

Відео: Зимова оранжерея своїми руками

Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Зимова оранжерея: етапи будівництва та внутрішнього облаштування