Зимовий сад в будинку своїми руками. Фото

Як зробити зимовий сад своїми руками із квітів


Зимовий сад в будинку своїми руками. Фото

 

Зимовий сад в будинку своїми руками. Фото

 

Існує безліч рослин, які цвітуть в зимовий період, або здатні цвісти незалежно від пори року. Саме тому власники заміських будинків виділяють окремі приміщення для зимового саду. Зимовий сад повинен розташовуватися на південній стороні або на південно-східній, щоб його висвітлювали промені сонця більшу частину часу. Для оранжереї можна виділити приміщення з великими вікнами або засклену терасу. Своїми руками ви можете створити затишний зелений куточок у власному будинку або навіть у квартирі.

Квіти для зимового саду в приватному будинку

Основне завдання при організації зимового саду — правильний підбір рослин, знання їх властивостей, вимог по догляду. Часто вибирати доводиться між квітами, які подобаються і тими, що дійсно зможуть прижитися в будинку.

Список рослин для зимового саду:

  • Орхідеї;
  • Антуріум;
  • Гіппеаструм;
  • Пасифлора;
  • Гібіскус.

Орхідея в зимовому саду

Королева будь-якого будинку — орхідея. Видів орхідей безліч. Найпоширеніший і невибагливий — Фаленопсис. Він досить теплолюбний і світлолюбний. Мінімально допустима температура для фаленопсиса + 16 за Цельсієм. Зацвітає 1 раз в році, але має тривале цвітіння близько 8 місяців і здатний цвісти безперервно кілька років при правильному догляді і достатньому харчуванні.

Зимовий сад в будинку своїми руками. Фото квітів

До самих холодостійких відноситься Цимбідіум. Він виносить + 10. Мало того, для його правильного розвитку необхідний період прохолодних температур. Цимбідіуми бувають міні, коли розмір листя сягає 50 — 60 см. Такі рослини можуть комфортно себе почувати в приміщеннях будь-якого розміру. Високорослим Цимбідіумам (до 2 м) потрібні оранжереї площею не менше 20 кв.м., щоб крім них можна було розмістити інші рослини.

Дивіться відео: Оформлення зимового саду

Дендробіуми, Мілтон, Каттлєї, Целогин виносять +12, але більш вибагливі у догляді.

Всі орхідеї поливаються досить рідко — 1 раз в 7 — 10 днів. Взимку обов’язково підігрівати воду, відстоювати, раз на 2 тижні додавати спеціальне добриво для орхідей.

 

 

Квіти в зимовому саду: Антуріум

Антуріум — дуже гарна рослина з великим блискучим листям і «суворими» квітами. Буває різних забарвлень — від білого до темно-червоного, майже чорного. Цвісти може безперервно. До освітлення не вимоглива, теплолюбива.

Квіти в зимовому саду: Антуріум

Для поливу вода повинна бути або дистильованою, або відстояною і прокип’яченою, любить обприскування. Поливати і обприскувати необхідно теплою водою. Пересаджують Антуріуми в слабокислий грунт.

Квіти в зимовому саду: Антуріум фото

Гіпеаструм для оранжереї в будинку

Гіпеаструм — цибулинна рослина. У зимовий сад їх висаджують у вересні — жовтні. При правильному догляді від моменту висадки до цвітіння проходить близько 2 місяців. Гіпеаструм має великі воронкоподібні квіти. У діаметрі вони можуть досягати 20 см.

Читайте також: Квітник на дачу

Як правило, на одному квітконосі знаходяться від 3 до 5 кольорів, що зацвітають по черзі з різницею в 2 — 3 дні, і, в підсумку утворюють розкішний квітучий букет. Колірна гамма — від ніжно-білого до бордового. Квіти бувають простими і махровими.

Гіпеаструм для оранжереї в будинку

Після того, як відцвітуть всі квіти, слід поступово перевести рослину в період спокою. Зазвичай це відбувається до літа. Полив рідкісний, до освітлення не вимогливий. Ґрунти — з нейтральною кислотністю.

Пасифлора для зимового саду

Пасифлора — ліана, здатна досягати 6 і більше метрів. Це світлолюбна рослина. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче + 15. При достатньому поливі і регулярному внесенні добрив цвісти може цілий рік.

Пасифлора для зимового саду

Пасифлору люблять за незвичайну форму квітки. Друга назва рослини «Кавалерійська зірка». Суцвіття багатошарове: нижні пелюстки ширші і світлі (білі, як правило), верхні — тонкі 2 — 3 мм блакитного кольору або ніжно-бузкового. Зацвітають по черзі. Відцвілі суцвіття теж досить декоративні.

Гібіскус в зимовому саду або квартирі

Гібіскус, або Китайська троянда, дуже світлолюбна і теплолюбна рослина. Це чагарник, здатний досягати у висоту 3 м, а в діаметрі 1,5 м. Має гарне темно-зелене листя. Цвіте рясно, при достатньому освітленні і добриві, великими квітами, рожевими, темно-рожевими, червоними, абрикосовими. Має махрові форми.

Гібіскус в зимовому саду або квартирі

Полив повинен бути регулярним теплою водою. Ґрунти — з нейтральною кислотністю.

Зимовий сад можна облаштувати на будь-якої площі при будь-якому освітленні. Головне доглядати за рослинами з любов’ю і вони відгукнуться рясним цвітінням.

Квітуча оранжерея — мрія кожної господині, адже рослини надають приміщенню особливий затишок. Якщо Ви задумалися про те, як зробити зимовий сад своїми руками, то ретельно продумайте список рослин, враховуючи особливості догляду за ними.

Як зробити зимовий сад своїми руками із квітів

Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Зимовий сад в будинку своїми руками. Фото