Що таке зимовий сад в квартирі — як зробити живий зелений куточок у своєму житлі

Як зробити зимовий сад на балконі своїми руками в квартирі та, як його облаштувати - опис фото


Як зробити зимовий сад на балконі своїми руками в квартирі

 

Що таке зимовий сад в квартирі - як зробити живий зелений куточок у своєму житлі

 

Розкажіть, що таке зимовий сад в квартирі? Дружина дуже любить квіти, але у нас всього два вікна, зате є велика лоджія. Цього року її утеплив, поставив стелажі. Як ви думаєте, чи підійде вона для зеленої зони?

Фанати квіткової справи знають, що таке зимовий сад в квартирі, адже майже у кожного є це місце для душі. Тільки уявіть собі таку картину: за вікном виє хуртовина і мете заметіль, а ви читаєте книжку з чашкою гарячого чаю під мандариновий деревцем … І ось уже байдуже мороз, коли навколо зелені улюбленці. Що ж собою являє цей шматочок живої природи і як його облаштувати?

Як зробити зимовий сад в квартирі своїми руками

Що таке зимовий сад в квартирі фото

Зимовий сад, теплицю і оранжерею об’єднує можливість цілорічного вирощування рослин. Але якщо теплиця і оранжерея — це окремі спеціально обладнані будови, то зимовий сад знаходиться безпосередньо в будинку. Він є його частиною, якщо діжки з рослинами стоять в окремій кімнаті, або продовженням у вигляді балкона або лоджії. При цьому останні повинні бути утеплені для зимового перебування в них квітів.

 

 

Оптимально, якщо розміри приміщення будуть не менше 15 кв. м. Краще знайти можливість і переобладнати саме лоджії. У звичайній кімнаті важко буде підтримувати потрібний мікроклімат, освітлення і вологість. До того ж багато квіти потребують період спокою взимку, тому їм необхідно знижувати температуру змісту.

Кожен дачник хоче, щоб його ландшафтна ділянка була прикрашена красивими і яскравими квітами. Тема цієї статті — канна: посадка і догляд у відкритому ґрунті. Ця стаття допоможе вам ближче познайомитися з цією екзотичною рослиною і посадити її на своїй території.

Як облаштувати зимовий сад своїми руками в квартирі

Як облаштувати зимовий сад фото

Щоб рослинам було комфортно, слід попередньо підготувати приміщення, зокрема, лоджію. Найголовніше — звернути увагу і відповідально підійти до таких нюансів:

  1. Освітлення. «Замінити» сонце можуть спеціальні фітолампи . Однак ідеальний сад — це лоджія зі скляним дахом, що має можливість затінення влітку, якщо вона розташована на південній стороні.
  2.  Обігрів. Можна використовувати теплу підлогу, водяне опалення, кондиціонер або електрообігрівачі.
  3. Вентиляція. Найпростіший варіант — наявність вікон, що відкриваються, але їх площа повинна складати ¼ всього саду.
  4.  Полив. Якщо рослин багато, краще встановити крапельний полив. Підтримувати вологість повітря буде міні — фонтанчик, розташований тут же, в саду.

Що стосується вибору рослин, то конкретних рекомендацій тут немає. Все залежить тільки від бажання і можливостей. Добре себе почувають в імпровізованих садках різні екзоти, на зразок цитрусових. Їх краще розташувати ближче до світла, не забуваючи при цьому про підвищені вимоги до вологості. Втім, невибагливі сукуленти також цілком підійдуть. Єдине, що різні за «характером» квіти необхідно відокремлювати. Для цього і використовується зонування саду.

Відео: Як створити зимовий сад на балконі власноруч

Ще більше цікавої та корисний інформації про квітникарство ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Що таке зимовий сад в квартирі - як зробити живий зелений куточок у своєму житлі