Циркуляційні насоси для підвищення тиску в системі в Україні

Як вибрати циркуляційний насос для системи опалення


Циркуляційні насоси для підвищення тиску

 

 

Холодні батареї в будинку взимку — ворогу не побажаєш. А між тим, в опалювальний сезон подібні казуси трапляються дуже часто. При цьому виникають і такі ситуації, коли в одній кімнаті приватного будинку (або в окремо взятій квартирі багатоповерхівки) тепло, а в іншій кімнаті або квартирі — вже моторошно холодно.

Причина подібних явищ — нерівномірний розподіл тепла по опалювальній системі. Рух гарячої води по трубах порушено, відбувається воно нерівномірно, потрібного тиску для підйому водяного стовпа немає. Для усунення таких проблем використовують спеціальний насос. Оскільки рух води в замкнутій системі називається циркуляцією, то і насоси отримали назву — циркуляційні.

В цій статті ми детально розповімо про такі насосах, і ви зрозумієте, наскільки вони полегшують життя сучасній людині. Ви отримаєте потрібну інформацію про те, в яких ситуаціях встановлюють ці насоси, і на що саме вони впливають, в чому вигода такої установки. Також ми звернемо увагу читача, які на сьогоднішньому ринку насосів існують виробники, і на що треба звертати увагу при виборі (маємо на увазі технічні характеристики і функції).

Як влаштований і як працює циркуляційний насос

Для того щоб у всьому будинку було тепло, встановлюють циркуляційні насоси. Ці прилади маленькі і компактні, але дуже ефективні. Вони перекачують рідину по трубах набагато швидше, а головне — стабільно. Циркуляційні насоси не тільки рівномірно розподіляють тепло по трубах, а й допомагають заощадити.

Як влаштований і як працює циркуляційний насос

Власники будинків, які встановили у себе такі насоси, платять за опалення набагато менше. Температура теплоносія, який проходить по трубах завдяки насосу, залишається високою. Тому котел не потрібно сильно підігрівати. Таким чином, люди економлять на опаленні.

Пристрій для перекачування рідини має:

  • корпус, виготовлений з міцного металу з вхідним і вихідним патрубком;
  • електричний двигун;
  • робочий вал;
  • крильчатку для створення напору.

Коли пристрій включається, ротор запускає в дію крильчатку. Крильчатка призначена для створення тиску. При її швидкісному обертанні відбувається процес сильного перепаду напорів, тобто, на вході тиск знижений, а на виході воно підвищується в десятки раз. Такім чином, рух гарячої води по трубах прискорюється. І не просто прискорюється, а отримує рівну і стабільну швидкість.

Види циркуляційних насосів — опис з фото

Є два основних види циркуляційних насосів:

1. Сухий циркуляційний насос

Види циркуляційних насосів фото

Цей вид циркуляційного насоса не торкається з водою. Ротор захищений декількома спеціальними кільцями ущільнювачів, найчастіше виготовленими з металу або сталі. Запускається насос за допомогою відполірованих кілець, які рухаються відносно один одного і стикаються, утворюючи так звану «водяну плівку». При використанні даного типу насоса необхідно час від часу проводити чистку труб. Сухий тип притягує частинки пилу, які утворюються всередині труб, а також забруднюють приміщення. Щоб торцеві кільця не руйнувалися, між робочими поверхнями роблять водяний шар, який служить в якості смазки.

Сухі насоси мають три підвиди:

  • вертикальні (патрубки однакового розміру розташовуються на одній лінії);
  • горизонтальні (вал оснащений всмоктуючим патрубком, розташованим в передній частині двигуна, і нагнітальним, яким оснащений корпус);
  • блочні.

 

 

2. Циркуляційний насос мокрого типу

Характеризується тим, що крильчатка, на відміну від сухого насоса, знаходиться всередині теплоносія. Вона служить для охолодження двигуна і захищає його від попадання пилу. Ротор в мокрих типах насосів виготовляються з кераміки, підшипники — з графіту або кераміки, сам корпус складається з бронзи або чавунного матеріалу.

Головні переваги мокрого насоса — довговічність, простота в обслуговуванні і ремонті, а також пристрій для перекачування рідини зовсім не видає шуму під час роботи. Насоси можуть мати одну або дві фази в двигуні. Вал має горизонтальне положення, за рахунок якого вода надходить до підшипників. Рідина служить як мастило для підшипників.

Коли необхідно встановити насос для підкачування

Коли необхідно встановити насос для підкачування

Причин для встановлення циркуляційного насоса є кілька:

  • горизонтальні труби не відповідають нормам ухилу (є два варіанти залагодити проблему: проводити демонтаж стін і змінювати кут нахилу труб, встановити насос для циркуляції рідини);
  • опалювальна система монтувалася без установки радіаторів (якщо на одній трубі температура одна, а на другій трубі — на 30 градусів менше або більше);
  • якщо власник приватного будинку або квартири в багатоповерхівки бажає заощадити кошти на опалення.

Насос для підвищення тиску не тільки прискорює циркуляцію води в трубах, економить гроші на опалення, вирівнює температуру у всьому приміщенні, а й запобігає виникненню повітряних пробок.

Також читайте про сучасні зварювальні шоломи, як вони влаштовані і на що звертати увагу при виборі, щоб не потрапити в халепу. Ви дізнаєтеся, як працює маска хамелеон і чому краще вибрати саме її, якщо хочете зберегти своє здоров’я при зварюванні металів.

Критерії вибору циркуляційних насосів: на що звернути увагу

При виборі циркуляційного насоса необхідно враховувати три головних параметра:

  • продуктивність;
  • натиск рідини;
  • габаритні розміри (відстань між гайками і діаметр фланця, в процесі монтажу системи).

Показники А, А1, А2, в, В1, В2 і В3 розраховуються в мм, DN і DN1 — в дюймах.

Критерії вибору циркуляційних насосів: на що звернути увагу

Продуктивність означає, скільки рідини здатна перекачати ваша помпа за певний час. Чим довше система трубопроводів, тим більше повинен побут цей показник.

Натиск- тиск, який створює пристрій для прогріву будинку. Чим вище тиск, тим швидше прогріється приміщення.

Незважаючи на це, для того, щоб помпа функціонувала нормально, а не навпаки — створювала зайві проблеми, звертайте увагу на такі показники:

  • прийнятні умови роботи;
  • наявність режимів;
  • вигляд пристрою (сухий або мокрий спосіб);
  • матеріал виготовлення корпусу і внутрішніх елементів;
  • допустима температура теплоносія;
  • наявність системи захисту;

Умови роботи включають в себе такі параметри, як обсяг приміщення, вид теплоносія, його температурний режим. Якщо насос встановлюється в приватному будинку, також необхідно враховувати, видає чи пристрій шум під час роботи, розміри насоса, нюанси установки і обслуговування. Наявність режимів дозволяє регулювати температуру повітря в будинку відповідно з температурою за вікном. Влітку, під час спеки, включається режим малої потужності, взимку, під час сильних морозів, необхідна максимальна потужність, яка зможе досить обігріти будинок.

Циркуляційний насос як вибрати

Є два способи в різних режимах: ручний, коли власник будинку самостійно перемикає режим. Автоматичний метод є датчики, якими оснащені деякі моделі насосів. Моделі, оснащені автоматикою, можна налаштувати таким чином, що, коли температура повітря на вулиці буде падати, датчик вважає температуру повітря, включить потужний режим і навпаки. При виборі сухого або мокрого пристрою, слід звернути увагу на рівень шуму. Сухий насос працює дуже шумно, при цьому може забруднити приміщення. Мокрий володіє захистом проти пилу і працює набагато тихіше. Корпус і всі інші складові повинні бути виготовлені з міцного матеріалу, який не піддається іржі та корозії. Найоптимальніші варіанти — нержавіюча сталь, бронза, латунь.

Деякі насоси не витримують температуру вище 90 градусів, вони призначені для систем централізованого опалення, так як власний котел може нагрівати воду до температури вище цього показника. Тому перед покупкою необхідно ретельно вибирати пристрій для циркуляції води, яке витримає високі температури. Кожен пристрій вимагає постійної чистки, ремонту, контролю. Щоб цього всього уникнути, можна вибрати насос зі спеціальними вбудованими системами захисту. Наприклад, є датчик сухого ходу, який захищає двигун від перегріву і перегорання під час прориву трубопроводу.

Надійний виробник — важливий нюанс при виборі цирккуляційного насосу

На надійність і довговічність насоса впливає, в першу чергу, виробник.

Краща трійка насосів від найвідоміших і надійних виробників виглядає так:

  1. Grundfos.
  2. Sprut.
  3. Aquatica.

Всі перераховані вище компанії — надійні бренди з хорошою репутацією і великим досвідом. Датская компанія Grundfos виробляє насоси, які здатні дати ідеальний водяний тиск в цілому будинку. Вони ефективні, підходять до всіляких котлів. Відрізняються міцним металом корпусу, який не піддається корозії, а також унікальними системами захистів від сухого ходу, перевантаження. Підтвердження надійності — 5 років гарантії від виробника.

Циркуляційний насос мокрого типу

Спрут — одне з декількох брендових назв відомої компанії Варна. Ця торгова марка випускає більше 200 моделей різних насосів, в тому числі і циркуляційних. Насоси цього типу мають «мокрий» ротор. Характеризуються трьома позиціями перемикання швидкісних режимів. Споживання електроенергії змінюється в залежності від швидкості. На першій (найнижчої) потужність складає 55 Вт, на другий — 75, на третій — 100 Вт. Завдяки такому розподілу потужностей, ви можете економити електрику в будинку або на підприємстві. Моделі компанії Sprut працюють при напорі в діапазоні від 4,4 метра до 6,1 метра. Максимально подають 3 кубічних метра води в годину. Величезна перевага цієї компанії — в сервісі. На території України працюють 52 сервісних центра Спрут, так що без гарантійного ремонту і запчастин ви точно не залишитесь.

Циркуляційні насоси від українського виробника Aquatica призначені для системи подачі гарячої води в опалювальні батареї. Їх часто використовують і для кондиціонування. Актуальними в житлових приміщеннях, в офісах. Відрізняються підвищеною продуктивністю.

Ви зможете вибрати моделі з подачею від 3 до 4,5 кубометрів води на годину. Мають мокрий вал і перемикач режимів в трьох позиціях. Потужність різних пристроїв від 65 до 100 Ватт. Ціни доступні, безкоштовний ремонт протягом двох років експлуатаціі. Як бачимо, циркуляційні насоси різних моделей призначені для систем охолодження, кондиціонування, опалення. Вони збалансують радіаторні або кондиційні установки швидко і легко. Головне — вибрати правильну область застосування моделі і підібрати технічні характеристики, які будуть відповідати вибору.

Відео: Збільшуємо тиск води за допомогою циркуляційних насосів.

Ще більше корисної інформації про інструменти для дачі саду ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Циркуляційні насоси для підвищення тиску в системі в Україні