Фібролітові плити: переваги і застосування

Застосування фібролітових плит у будівництві в якості будівельного матеріалу


Фібролітові плити: переваги і застосування

 

Фібролітові плити: переваги і застосування

 

Фібролітові плити сьогодні активно використовуються для будівництва різноманітних житлових об’єктів. Тому сьогодні з цієї публікації на xpert.com.ua можна дізнатися про ці будівельні матеріали і зрозуміти всі їх головні переваги.

Фібролітові плити

Будівельний матеріал — фібролітові плити відносяться до матеріалів для будівництва старого покоління. Але незважаючи на це, такий матеріал для будівництва та оздоблення не втратив своєї популярності. Варто сказати, що виробництво фібролітових плит, почалося тоді, коли стали з’являтися будинки з саманової цегли, соломи та глини. Саме в цей час фахівці розробили обладнання для виробництва фібролітових плит, яке дозволяло випускати міцні вироби.

Будівельний матеріал - фібролітові плити

Читайте також: СІП — панель для будівництва будинків

Фібролітова плита — це надійний і практичний будівельний матеріал. Виробництво фібролітових плит в Україні здійснюється: з деревної стружки, рідкого скла низької концентрації і портландцементу марки 500 і вище. Кожен компонент важливий для цього матеріалу. І про кожного з них необхідно розповісти докладніше.

 

 

Основним наповнювачем цієї плити вважається дерев’яна стружка. Цей компонент називають ще «деревною шерстю». Для фібролітової плити використовують деревну стружку довжиною в 150-500 мм і товщиною в 5 або 2 мм. Цей наповнювач займає 60 відсотків обсягу будь-якої фібролітової плити. Деревна стружка полегшує конструкцію і забезпечує її низьку теплопровідність.

Іншим складовим фібролітової плити є цемент, який Займає 40% об’єму. Такий компонент виступає сполучним елементом. Дійсно, ці плити повинні бути міцними і якісними. Крім того, вони повинні не бояться транспортування і тривалого зберігання в абсолютно будь-яких умовах.

І останнім компонентом, що додається до складу фібролітових плит є — рідке скло. Силікат натрію зниженої концентрації або розбавлений канцелярський клей відіграє велику роль. Виявляється, цей склад дозволяє деревній стружці не вступить в хімічну реакцію з цементом. Тому цей компонент допомагає виробам відпрацювати гарантований термін служби.

Буде цікаво почитати: МДФ плити

Застосування фібролітових плит у будівництві в якості будівельного матеріалу

Де застосовуються фібролітові плити

Фібролітова плита може використовуватися на різних етапах будівництва та оздоблювальних робіт. Варто перерахувати лише деякі роботи, в яких успішно бере участь цей будівельний матеріал. Отже, фібролітова плита використовується:

  • Для внутрішнього утеплення та звукоізоляції квартир і будинків.
    Для організації фундаментів будь-якої складності. У цьому випадку цей будівельний матеріал органічно вливається в стрічку.
  • Для утеплення підлоги.
  • Для обшивки стін каркасного будинку. Причому цей матеріал можна використовувати для обшивки внутрішніх і зовнішніх стін.
  • Для створення елементів несучих конструкцій.

Переваги фібролітових плит

Багатьох, напевно, цікавлять переваги такого матеріалу. Тому слід привести найважливіші плюси будівельно-оздоблювальних панелей з дерева-цементу-силікату.

  1. Подібні плити володіють високим ступенем екологічності. Вище вже говорилося, що для створення даних плит використовуються найбезпечніші компоненти. Тому готові вироби ніяк не впливають на стан і здоров’я людини.
  2. Фібролітові плити володіють довгим терміном служби. Довговічність цього матеріалу залежить не тільки від компонентів, але і від спеціальної технології виготовлення.
  3. Ці вироби мають гарну стійкість до деформацій. Тут все просто. Волокна виконують роль демпферів, а кожух з цементу забезпечує конструкцію чудовою міцністю.
  4. Фібролітові плити при використанні забезпечать приміщення відмінною тепло — і звукоізоляцією. Дійсно, щоб зберегти в будинку тепло і ізолювати його від зайвого шуму, потрібно просто купити фібролітову плиту, яка зробить будь-яке приміщення комфортним для проживання.

Всі ці переваги вважаються особливо важливими. Але існує ряд інших плюсів цього будівельного матеріалу. Приміром, фібролітові плити мають гарну вологостійкість.

Крім того, такі плити дуже легко встановлювати. Для цього потрібно мінімальний набір інструментів і додаткова допомога. Більше корисної інформації про будівельні матеріали читайте в Рубриці «Все про будівельні матеріали».

 

Фібролітові плити: переваги і застосування